Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Agropolitika
Siūlo nebeleisti įvežti daugiau nei 2,8 tūkst. produktų
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Į Lietuvą iš Rusijos ir Baltarusijos siūloma nebeleisti įvežti daugiau nei 2,8 tūkst. įvairių produktų. Tai numatyta Žemės ūkio ministerijos parengtame dokumente.

Seimui balandį uždraudus į Lietuvą importuoti žemės ūkio produktus ir pašarus, kurių kilmės šalis yra Rusija ar Baltarusija, Ministerija parengė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriame – 24 grupių produktai.

Siūloma nebeįsileisti kai kurių gyvų gyvūnų, pavyzdžiui, perlinių vištų, mėsos ir kai kurių jos produktų, žuvies ir vėžiagyvių, pieno ir jo produktų, kiaušinių, medaus, medžių ir kitų augalų, svogūnėlių, daržovių, vaisių, riešutų, kavos, arbatos, prieskonių, javų ir jų gaminių, miltų, krakmolo, aliejaus ir riebalų, vaško, cukraus, taip pat kakavos, nealkoholinių ir alkoholinių gėrimų, acto, pašarų gyvūnams, maisto pramonės liekanų, tabako ir perdirbtų jų pakaitalų.

Bioversija 2024 04 26 m7

Iki 2025 metų gegužės 2 dienos galiojantį Ribojamųjų priemonių dėl karinės agresijos prieš Ukrainą nustatymo įstatymo pakeitimus jau pasirašė prezidentas Gitanas Nausėda.

Pernai jis tokį įstatymą vetavo dėl skirtingų sankcijų, nustatytų Rusijos ir Baltarusijos piliečiams, bet Seimas veto atmetė.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos