Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Kelią skinasi laikini palengvinimai ūkininko sodybų statytojams
pixabay.com nuotr.

Vilnius. Ūkininkams, kurie jau pradėjo ar iki šių metų liepos pradės ūkio sodybų statybas pagal ankstesnius liberalesnius reikalavimus, siūloma leisti ir toliau vadovautis senąja tvarka.  

Seimas ketvirtadienį po svarstymo pritarė tokiai parlamentinio Aplinkos apsaugos komiteto narių inicijuotai Ūkininko ūkio įstatymo pataisai. Už balsavo 94 Seimo nariai, prieš nebuvo, penki susilaikė. Galutinis balsavimas vyks kitą savaitę. 

Pakeitimais siekiama palengvinti statybas ūkininkams, kurie darbus buvo pradėję iki kovo viduryje patvirtintos naujos sugriežtintos tvarkos. 

Bioversija 2024 04 26 m7

Siūloma leisti darbų imtis pagal anksčiau galiojusią tvarką, kai tokių sodybų statybai jau buvo pradėti ar baigti rengti kaimo plėtros žemėtvarkos projektai arba statybą leidžiantys dokumentai išduoti ar pateikti prašymai. Be to, tęsti statybas pagal senąją tvarką būtų galima, jeigu jau pradėti statyti pastatai.   

Pagal dar mėnesį galiosiančią tvarką ūkininko sodybos statybų gali imtis bet kuris žmogus, kurio ne mažesnis kaip 50 arų ūkis įregistruotas Ūkininkų ūkių registre. Vėliau įsigalios sugriežtinimai, dėl kurių Seimas apsisprendė kovą.  

Nuo liepos 1-osios įsigalios Seimo inicijuota ir prezidento Gitano Nausėdos pakoreguota nauja ir griežtesnė ūkininkų sodybų statybų tvarka, nustatyta siekiant užkirsti kelią gyvenamųjų pastatų statybai tais atvejais, kai asmenys iš tikrųjų nesiverčia ūkininko veikla. 

Seimas leido gyvenamąjį namą su priklausiniais statytis ūkininkams, bent trejus metus deklaravusiems, ko iki šiol nebuvo, pajamas iš žemės ūkio veiklos. Šis reikalavimas negalios kitos paskirties ūkinių pastatų statybai. Namas su pagalbiniais pastatais galės būti statomas gerokai didesniame sklype, nei leidžiama dabar – tik 2 ha ir didesniame sklype, o kitos paskirties pastatai – nuo 0,5 ha. 

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos