


Vilnius. Seimas pritarė prezidento Gitano Nausėdos veto dėl Ūkininko ūkio įstatymo pataisų, kuriomis siekiama sugriežtinti sodybų statybas. Šalies vadovas Seimui siūlo taikyti mažiau ribojančias priemones. Taigi įstatymas bus svarstomas iš naujo.
Pernai gruodį Seimas leido ūkininkams statyti sodybas, jeigu jų dirbamos žemės sklypas ne mažesnis negu 2 hektarai. Anot prezidento, toks reikalavimas apriboja galimybę veikti žemės ūkio šakoms, kurioms nereikia didelių žemės plotų, pavyzdžiui, šiltnamių ūkiams. Todėl siūlo numatyti, kad gyvenamasis namas su pagalbiniais pastatais būtų statomas tik 2 ha ir didesniame sklype, o kitos paskirties pastatai – nuo 0,5 hektaro.
Seimas taip pat nustatė, kad statybų galės imtis tik tokie ūkininkai, kurie pusę ir daugiau savo pajamų per pastaruosius trejus metus bus deklaravę kaip pajamas iš žemės ūkio veiklos.
G. Nausėda siūlo mažiau ribojančias priemones, pavyzdžiui, atsisakyti reikalavimo ne tik įrodyti, kad žmogus bent trejus metus realiai vertėsi žemės ūkio veikla ir gavo iš jos pajamų, bet ir pasiekė tam tikrą pajamų lygį (50 proc.).
Prezidentas siūlo įtvirtinti, kad gyvenamąjį namą su priklausiniais galėtų statyti ūkininkas, bent trejus metus deklaravęs pajamas iš žemės ūkio veiklos, bet tokio reikalavimo nebūtų kitos paskirties ūkinių pastatų statybai.
Prezidentas taip pat siūlo įstatymo įsigaliojimo datą atidėti iki 2023 metų liepos 1 dienos.
Už siūlymą svarstyti šį įstatymą iš naujo balsavo 102 Seimo nariai, už siūlymą laikyti įstatymą nepriimtu – 1 parlamentaras. Toliau grąžintas įstatymas bus svarstomos pagrindiniu paskirtame Aplinkos apsaugos komitete. Galutinis balsavimas dėl šio klausimo numatomas kovo 16 dieną.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Oficialiai pratęsti įsipareigojimų vykdymo terminai nuo lietaus nukentėjusiems ūkiams
2025-08-29 -
Prezidentūra mina ant stabdžių: ministro kandidatūra lieka ore
2025-08-28 -
Į žemės ūkio ministrus siūlomas Andrius Palionis
2025-08-27
Skaitomiausios naujienos
-
Pakruojo r. oficialiai užfiksuotas žieminių kviečių rekordas
2025-08-25 -
Nemunu atplukdytas rekordinis grūdų krovinys
2025-08-21 -
Jurbarko rajono ūkių veidas: smulkieji traukiasi, stambieji įsitvirtina
2025-08-22
(0)