Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Agropolitika
Seimas vėl svarstys Ūkininko ūkio įstatymo pataisas
Asociatyvi freepik.com nuotr.

Vilnius. Seimas pritarė prezidento Gitano Nausėdos veto dėl Ūkininko ūkio įstatymo pataisų, kuriomis siekiama sugriežtinti sodybų statybas. Šalies vadovas Seimui siūlo taikyti mažiau ribojančias priemones. Taigi įstatymas bus svarstomas iš naujo.

Pernai gruodį Seimas leido ūkininkams statyti sodybas, jeigu jų dirbamos žemės sklypas ne mažesnis negu 2 hektarai. Anot prezidento, toks reikalavimas apriboja galimybę veikti žemės ūkio šakoms, kurioms nereikia didelių žemės plotų, pavyzdžiui, šiltnamių ūkiams. Todėl siūlo numatyti, kad gyvenamasis namas su pagalbiniais pastatais būtų statomas tik 2 ha ir didesniame sklype, o kitos paskirties pastatai – nuo 0,5 hektaro. 

Seimas taip pat nustatė, kad statybų galės imtis tik tokie ūkininkai, kurie pusę ir daugiau savo pajamų per pastaruosius trejus metus bus deklaravę kaip pajamas iš žemės ūkio veiklos.  

Bioversija 2024 04 15 m7

G. Nausėda siūlo mažiau ribojančias priemones, pavyzdžiui, atsisakyti reikalavimo ne tik įrodyti, kad žmogus bent trejus metus realiai vertėsi žemės ūkio veikla ir gavo iš jos pajamų, bet ir pasiekė tam tikrą pajamų lygį (50 proc.).

Prezidentas siūlo įtvirtinti, kad gyvenamąjį namą su priklausiniais galėtų statyti ūkininkas, bent trejus metus deklaravęs pajamas iš žemės ūkio veiklos, bet tokio reikalavimo nebūtų kitos paskirties ūkinių pastatų statybai.

Prezidentas taip pat siūlo įstatymo įsigaliojimo datą atidėti iki 2023 metų liepos 1 dienos.

Už siūlymą svarstyti šį įstatymą iš naujo balsavo 102 Seimo nariai, už siūlymą laikyti įstatymą nepriimtu – 1 parlamentaras. Toliau grąžintas įstatymas bus svarstomos pagrindiniu paskirtame Aplinkos apsaugos komitete. Galutinis balsavimas dėl šio klausimo numatomas kovo 16 dieną.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos