Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Agropolitika
Ragina naikinti antidempingo muitus trąšoms

Briuselis. Europos Sąjungos žemdirbių ir žemės ūkio kooperatyvų organizacijos COPA ir COGECA siūlo panaikinti muito mokesčius trąšoms, importuojamoms į Europos Sąjungą, nes ūkininkai yra nepalankioje konkurencinėje situacijoje.

Laiške Europos Komisijai COPA ir COGECA generalinis sekretorius Peka Pesonenas (Pekka Pesonen) nurodo, kad mineralines trąšas sudaro iki 45 proc. augalininkystės ūkių gamybos kaštų, vadinasi, ūkininkai susiduria su kainų žirklių efektu, nes grūdų rinkos kainos išlieka žemos.

„Pastaraisiais metais ES grūdų sektorius prarado didelę rinkos dalį. Prieš trejus metus ES buvo antradidžiausia eksportuotoja pasaulyje, o dabar užima penktą vietą. Konkurenciniu požiūriu Europos Sąjungos žemdirbiai, palyginti su kitais pasaulio gamintojais, yra nepalankioje padėtyje. Tai susiję su tuo, kad ES mineralinių trąšų gamintojai saugomi nuo tarptautinės konkurencijos taikant antidempingo muitais ir muitų tarifus. Todėl trąšų kainos ES yra daug didesnės nei kituose pasaulio regionuose. Tačiau ES ūkininkai ir jų kooperatyvai parduoda kviečius ir kitus grūdus pasaulinėmis kainomis, nepriklausomai nuo to, ar jie keliauja į ES rinką, ar eksportuojami. Tokiu būdu  pažeidžiama pusiausvyra, o tai neigiamai veikia ES ūkininkų pajamas", – nurodoma P. Pesoneno laiške.

Bioversija 23 04 27

Antidempingo muitai importuojamam iš Rusijos amonio nitratui, kurie taikomi jau 23 metus, gerokai sumažino ES grūdų eksporto konkurencingumą ir ūkių pajamas, nes trąšos sudaro didžiausią augalininkystės gamybos sąnaudų dalį.

Dėl išaugusių dujų kainų antidempingo priemonių taikymas jau nėra pagrįstas. Todėl COPA ir COGECA ragina Europos Komisiją panaikinti antidempingo muitus amonio nitratui, importuojama iš Rusijos ir svarstyti klausimą dėl visų muitų panaikinimą trąšoms, įvežamoms į ES.

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos