Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Pritarta „Šilutės veislininkystės“ privatizavimui
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Parlamentinis Kaimo reikalų komitetas pritarė „Šilutės veislininkystės“ privatizavimui. Galutinį sprendimą dėl įmonės dar turės priimti Žemės ūkio ministerija. 

Nors dėl kitų veislininkystės įmonių privatizavimo parlamentinis komitetas apsisprendė gruodžio pradžioje, dėl „Šilutės veislininkystės“ sprendimas nukeltas, nurodant Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) ieškoti galimybių, kaip užtikrinti nišinių paslaugų tęstinumą.

Pristatydamas esamą įmonės situaciją ŽŪM Turto ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Karolis Tvaskus pranešė, kad pernai įmonė patyrė apie 100 tūkst. eurų nuostolių. Anot jo, sparčiai artėjama prie situacijos, kai teks mažinti įmonės įstatinį kapitalą, o tai mažins ir jos vertę. 

Bioversija 2024 04 26 m7

Jis atkreipė dėmesį, kad tam, jog ir po privatizavimo būtų užtikrintas sėkmingas bendradarbiavimas su ūkininkais, jau dabar reikėtų koreguoti galiojančią sutartį su Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija (LMGAGA) dėl paslaugų teikimo, nurodant abipusius aiškius įsipareigojimus. 

„Kad bendradarbiavimą pastiprintų ir įsipareigojimai, už kurių nevykdymą būtų numatytos kažkokios sankcijos ar panašiai (...) tiek iš vienos pusės, tiek iš kitos“, – teigė K. Tvaskus.

Anot jo, toks žingsnis leistų užkardyti atvejus, kad pasikeitus savininkams asociacija negautų reikiamų paslaugų. Vis dėlto iš asociacijos pritarimo keisti sutartį nesulaukta.

LMGAGA prezidentas Vytautas Barkauskas sako, kad taip, kaip dabar veikia „Šilutės veislininkystė“, asociacijos netenkina. 

„Šilutės veislininkystės“ teikiamos gyvulių laikymo paslaugos mūsų netenkina. Kur tai matyta, kad mėsiniai galvijai kreikiami šienu? Eiti tokiu keliu negalima. Gyvuliai turi būti laikomi normaliomis sąlygomis“, – teigė asociacijos vadovas.  

Pasak V. Barkausko, negalima kalbėti apie kokius nors ilgalaikius įsipareigojimus, jei nebus peržiūrėtas gyvulių laikymas. Kita vertus, neaišku kaip pasikeitus akcininkams kistų ir paslaugų kainos.

Šaltinis: MŪ, BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos