Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Agropolitika
Prezidentas susitiko su kandidatu į ministrus A. Palioniu

Vilnius. Prezidentas Gitanas Nausėda pasigenda argumentų dėl žemės ūkio ministerijos perkėlimo į Kauną. Šiuos ir kitus klausimus G. Nausėda aptarė susitikime su galimu kandidatu į žemės ūkio ministrus, Seimo nariu Andriumi Palioniu.

Po susitikimo prezidento patarėjas Jaroslavas Neverovičius teigė, kad buvo kalbama apie žemės ūkio aktualijas, iššūkius, laukiančias derybas dėl ilgametės finansinės perspektyvos ir žemės ūkio ministerijos struktūrines reformas.

Pasak J. Neverovičiaus, prezidentas iš principo pritaria decentralizacijai ir didesnio svorio nukėlimui į provinciją, bet yra daug klausimų dėl Kauno miesto pasirinkimo. „Norime geriau žinoti, kokiais argumentais tas sprendimas yra grindžiamas. Ministerija iki šiol nepasidalino jokia kaštų - naudos analize. Ministerijos buvo atsakymas, kad prašykite formaliai, tai padarėme prieš keletą dienų ir iki šiol to atsakymo neturime (...) Norėtume geriau suprasti, kas yra siūloma, kodėl ir kad tie sprendimai būtų pasverti, pagrįsti, apgalvoti“, - kalbėjo J. Neverovičius.

Bioversija 22 02 02

Anot jo, prezidentas formaliai dar neturi naujos Vyriausybės teikimo, susitikimas buvo surengtas susipažinimui su galimo kandidato vizija.

Po susitikimo Andrius Palionis teigė, kad tiek jis, tiek G. Nausėda puikiai supranta, kad paskirto ministro darbas nebus ilgas – metai su trupučiu, tačiau jiedu kalbėjosi apie požiūrį į žemės ūkį, svarbiausius darbus, kaip ši sritis gali prisidėti kuriant gerovės valstybę.

Vertindamas ministerijos perkėlimą A. Palionis buvo atsargus ir pritarė, kad čia ne tik trūksta kaštų-naudos analizės, stinga ir dialogo su darbuotojų profesinėmis sąjungomis. „Turėtume sėstis kartu prie bendro stalo, inicijuoti derybas ir priimti bendrus sprendimus, kurie būtų teigiami visoms šalims ir, tuo labiau, nenukentėtų ministerijos darbas“ , - teigė A. Palionis, teigdamas, kad jei bus paskirtas ministru, galės geriau susipažinti su dokumentais ir įvertinti situaciją.

Tuo tarpu vertindamas maisto talonų arba vadinamųjų „vaučerių“ idėją, A. Palionis buvo griežtas, teigdamas, kad „Kaimo plėtros programos  pinigus galima panaudoti efektyviau nei investuojant į parduotuves, kurios paskui neaišku, kada užsidarys“.

Šią savaitę prezidentas taip pat žada susitikti su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga, kitais kandidatais į naują Vyriausybę. Ministrų kabinetas atnaujinamas liepos pradžioje prisiekus G. Nausėdai.

MŪ, BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos