Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Prezidentas: reikia išnaudoti Baltijos jūros uostus Ukrainos grūdų eksportui
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad padedant Europos Komisijai (EK) būtina rasti sprendimų, kurie leistų išnaudoti Baltijos jūros uostus Ukrainos grūdų eksportui. 

„Mūsų pareiga padėti ukrainiečiams eksportuoti grūdus per Baltijos jūros uostus. Su EK pagalba turime rasti administracinių, finansinių, infrastruktūros sprendimų, kurie padėtų išnaudoti Baltijos jūros uostų ir vežėjų pajėgumus“, – po susitikimo su EK vicepirmininku Valdžiu Dombrovskiu spaudos konferencijoje Vilniuje penktadienį sakė G. Nausėda. 

V. Dombrovskis interviu BNS sakė, kad Komisija nagrinėja, kaip sumažinti Ukrainos grūdų transportavimo išlaidas sprendžiant procedūrų ar infrastruktūros problemas. Anot jo, apie subsidijas grūdams gabenti per Klaipėdos ir kitus Europos uostus Briuselyje nesvarstoma. 

Bioversija 2024 04 26 m7

„Verčiau žiūrime, kas galėtų būti padaryta, kad transporto išlaidos būtų sumažintos per tikslinius administracinius ar infrastruktūros patobulinimus“, – sakė EK narys. 

Pasak V. Dombrovskio, EK palaiko Lietuvos siūlymą muitinės formalumus, fitosanitarinę patikrą ir kitas procedūras perkelti nuo Ukrainos–Lenkijos sienos iki Bendrijos uostų, pavyzdžiui, Klaipėdos.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos