


Vilnius. Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad bus pataisyta priėmus mokesčių reformą likusi spraga, įteisinusi mažesnius gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifus žemdirbiams, kurie numatyti visiems asmenims, turintiems ūkininko pažymėjimą, tačiau nebūtinai besiverčiantiems ūkininko veikla.
„Siūlyčiau tiems, kurie jau galvoja apie tai, kaip ja pasinaudoti, per daug nesidžiaugti. Nes jie investuos į savo ūkininkų mokymo kursus, investuos galbūt į nuomojamą žemę, o po to ta skylė bus užlopyta“, – LRT televizijai pirmadienį sakė G. Nausėda.
Jo teigimu, valdančioji dauguma ėmėsi ir įgyvendino mokesčių reformą bei, nors išklausė „tas interesų grupes, kurios buvo labiausiai nepatenkintos“, paliko spragų.
„Besiklausydama (...) privėlė ir tam tikrų netikslumų, ypatingai paskutiniosiomis įstatymų svarstymo dienomis. Dabar mes matome, kad lenda tam tikros skylės“, – apie paskutinę mokesčių reformos priėmimo dieną patvirtintą mažesnį GPM ūkininkams kalbėjo šalies vadovas.
Tai, kad lengvatinis režimas ūkininkams turi galioti tik tada, kai pajamos gaunamos iš žemės ūkio veiklos pabrėžia ir prezidento patarėjas Vaidas Augustinavičius.
„Negali būti kad ūkininkas taip pat užsiima ir visai kita su ūkiu nesusijusia veikla ir tos lengvatos galioja. Tai matyt, ta korekcija bus tiktai dėl to, kad nebūtų taikoma kitom veiklom, bet tik toms pajamoms, kurios yra iš žemės ūkio veiklos“, – antradienį Žinių radijui sakė V. Augustinavičius.
„Pasigirdo daug komentarų, kad dabar reikia tapti fiktyviais ūkininkais vien tik tam, kad pasinaudoti lengvata, ne, lengvata pasinaudos tikrieji ūkininkai, o kas uždirba pajamas ne iš žemės ūkio veiklos, galios bendras apmokestinimo režimas. Matyt, korekcija turėtų būti inicijuota iš Vyriausybės rudens sesijoje“, – pridūrė jis.
Praėjusią savaitę priimdamas mokestinius pakeitimus, parlamentas įteisino 15 proc. ir 20 proc. GPM tarifus ūkininkams, kaip ir reikalavo protestavusi žemdirbių bendruomenė. Priimti standartiniai GPM tarifai nuo kitų metų sieks 20, 25 ir 32 procentus.
Parlamentas taip pat patvirtino pelno bei nekilnojamojo turto (NT) mokesčių pakeitimus, įvedė vadinamąjį cukraus ir ne gyvybės draudimo sutarčių mokesčius, pakoregavo kai kurias pridėtinės vertės mokesčio lengvatas. Reformą jau pasirašė ir G. Nausėda.
Visi mokestiniai pakeitimai įsigalios nuo kitų metų sausio.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Daugiamečių pievų atkurti nereikės
2025-07-03 -
Parama konsultavimui turi pasiekti tikruosius ūkininkus
2025-07-02 -
Ministras pritaria, kad GPM lengvata turi būti taikoma tik žemės ūkio veiklos pajamoms
2025-07-02
Skaitomiausios naujienos
-
Seimas nusprendė: žemės ūkio technikai draudimo apmokestinimo išimčių nebus
2025-06-17 -
S. Skvernelis: norint atliepti ūkininkų reikalavimus, reikėtų atskiros mokesčių sistemos
2025-06-18 -
Ūkininko pinigai – jo asmeninis reikalas, išaiškino teismas
2025-06-18
(0)