Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Prašoma taikyti išimtis dėl posėlio išlaikymo
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Žemės ūkio ministerija prašo Europos Komisijos (EK) taikyti išimtis Lietuvos ūkininkams, kad jie dėl nepalankių gamtinių sąlygų galėtų nukrypti nuo Europos Sąjungos (ES) nustatyto posėlio išlaikymo termino.

Prašoma leisti ūkininkams posėlį išlaikyti trumpiau nei aštuonias savaites, siekiant laiku pasėti žiemkenčius ir pasiruošti kitų metų derliui.

Taip pat svarstoma galimybė taikyti išimtinę force majeure taisyklę, kad ūkininkai, negalintys įgyvendinti žalinimui taikomų reikalavimų, būtų nuo jų atleidžiami netaikant sankcijų. Taip pat prašoma išaiškinimo, ar taip nebūtų pažeisti ES teisės aktai.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kaip portalui manoūkis.lt teigė žemės ūkio ministro atstovas spaudai Algirdas Igorius, remiantis ankstesne bendravimo su EK patirtimi, atsakymo į Lietuvos prašymą tikimasi sulaukti per dvi savaites. Vis dėlto, anot jo, šiuo metu institucijos vis dar atostogauja, tad tikslų terminą prognozuoti gana sudėtinga.

Ministerija jau anksčiau dėl itin lietingų orų nusprendė pavėlinti posėlio sėjos terminą iki rugsėjo 1 dienos. Tuomet žemdirbių atstovai išsakė abejones, ar sklandžiam ir sėkmingam darbui užteks vien tik atidėto termino.

Šaltinis: BNS, MŪ
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos