Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Agropolitika
Pelno mokesčio lengvatų žemės ūkio kooperatyvams nebus

Vilnius. Ministrų kabinetas nepritarė nuliniam pelno mokesčio tarifui žemės ūkio kooperatyvams, kai pelnas gautas pardavus iš jų narių įsigytus produktus ar jiems parduotus degalus, trąšas, sėklas, pašarus ir kitas prekes. Finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad biudžetas dėl šios lengvatos negautų apie 1,5 mln. eurų pajamų.  

Vyriausybė trečiadienį nepritarė buvusių Seimo narių Virginijos Baltraitienės ir Petro Čimbaro parengtoms įstatymo pataisoms.

„Šiuo metu jau yra užtikrintas vienas kooperatyvų apmokestinimo lygmuo, kuris yra lengvatinis, pelnas apmokestinamas lengvatiniu 5 proc. tarifu. Todėl siūlomų papildomų paskatų nustatymas nebūtų tikslintas. Priėmus įstatymo projektą būtų sukurtas ydingas precedentas, kadangi pajamos nebūtų apmokestinamos nei įmonės, nei gyventojų lygmeniu. Be to, biudžeto netekimai per metus dėl to siektų 1,5 mln. eurų", - Vyriausybės posėdyje kalbėjo V. Šapoka.

Bioversija 2024 04 15 m7

Premjeras Saulius Skvernelis posėdyje pakartojo, kad iki šių metų vidurio ketinama peržiūrėti mokestinę sistemą ir įvertinti visas galiojančias bei siūlomas lengvatas.

Dabar įmonių, kurių pajamų daugiau nei 50 proc. per metus sudaro pajamos iš žemės ūkio veiklos, įskaitant kooperatyvų pajamas už prekybą su jų nariais, pelnas apmokestinamas 5 proc., kai bazinis tarifas siekia 15 procentų.

Be to, anot Finansų ministerijos, žemės ūkio kooperatyvų pelno išmokos ūkininkams, jų nariams, neapmokestinamos pajamų mokesčiu.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos