Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Paskelbtas preliminarus GAAB žemėlapis
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Ūkininkai jau gali pasitikrinti, ar jų valdos patenka į teritorijas, kurioms bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) ir žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).

VĮ Žemės ūkio duomenų centras parengė preliminarų GAAB ir žemės ūkio veiklos VR žemėlapį, kuriame galima peržiūrėti šlapynių, durpžemių, vandens apsaugos juostų, palaukių (3 m) palei melioracijos griovius, erozijai jautrių teritorijų, saugomų kraštovaizdžio elementų, paukščių bei buveinių apsaugos plotų erdvinių duomenų sluoksnius, praneša Žemės ūkio ministerija.

Erdvinių duomenų sluoksniai yra preliminarūs ir tikslinami kitų atsakingų institucijų. Teigiama, kad galutiniai erdvinių duomenų sluoksniai bus integruoti į Paraiškų priėmimo informacinę sistemą nuo paraiškų priėmimo pradžios – balandžio 17 dienos.

Bioversija 2024 04 26 m7

Teritorijų, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir VR reikalavimų, žemėlapį galima rasti čia.

Žemės ūkio ministerija prašo pastabėjimus neatitikimus kreiptis į Žemės ūkio duomenų centrą.

GAAB ir VR laikymasis yra privaloma sąlyga siekiantiems dalyvauti Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano intervencinėse priemonėse, įskaitant ir tiesiogines išmokas.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos