Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Pasirašytas susitarimas dėl galvijų ir pieno miltelių eksporto į Kiniją

Vilnius. Lietuva ir Kinija pasirašė protokolą dėl veterinarinių ir higienos reikalavimų į Kiniją eksportuojamiems pieno produktams ir veisliniams galvijams. Šis susitarimas svarbus Lietuvai laukiant Kinijos eksporto sertifikatų, kad šalis galėtų vežti pieno produktus į Kiniją.

Susitarimą pasirašė Lietuvos žemės ūkio ministerijos, Veterinarijos tarnybos bei Kinijos generalinės kokybės priežiūros, kontrolės ir karantino administracijos atstovai.

Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės teigimu, 2015-ieji buvo prekybinio lūžio metai tarp Lietuvos ir Kinijos. „Iš Lietuvos pusės kol kas turime neigiamą prekybos balansą, bet tikimės padėtį ištaisyti, o šios sutartys tam pasitarnaus. Mūsų produkcija patiks jūsų vartotojams, o už jos kokybę mes garantuojame. Esame dėkingi, kad taip greitai pavyko pasirašyti sutartis, tai dar vienas įrodymas, kad mūsų bendradarbiavimas sparčiai vystosi", - sakė V. Baltraitienė.

Tuo tarpu Kinijos Liaudies Respublikos generalinės kokybės priežiūros, kontrolės ir karantino administracijos (AQSIQ) viceministrė Čang Tsirong (Zhang Qinrong) akcentavo Lietuvos geografinės padėties svarbą ir priminė, kad mūsų šalis - šilko kelio dalis.

Teigiama, kad Kinijos gyventojai vis daugiau dėmesio atkreipia į maisto kokybę. Ypatingai juos domina pieno produktai, sausi pusryčiai, mėsos produktai, dėmesį atkreipia ir lietuviškas alus.

Protokoluose numatyti reikalavimai pieno produktams ir veisliniams galvijams bus perkelti į atitinkamus eksporto sertifikatus - pagrindinius dokumentus, be kurių neįmanomas gyvūninės produkcijos ar gyvų gyvūnų eksportas. Oficialus veterinarinių eksporto sertifikatų pavyzdžių ir formų suderinimas bei eksportui patvirtintų gamybos įmonių sąrašų patvirtinimas reikš sėkmingą derybų dėl pieno produktų eksporto į Kiniją pabaigą.

Bioversija 2024 04 26 m7

Žemės ūkio ministrė teigia, jog pieno produktus į Kiniją vežti tikimasi jau po Naujųjų metų, o pieno gamintojai vien pieno milteliais neapsiribos - kai kurie jų jau ruošia specialius Kinijos rinkai skirtus produktus. „Tikimės, kad iki Naujųjų metų viskas bus sutvarkyta ir galėsime iš karto pradėti vežti pieno produktus. Ambasada buvo padariusi produkcijos pristatymą - perka sūrelius, kietuosius sūrius, pieno miltelius", - LRT radijui sakė V.Baltraitienė.

Veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas BNS teigė, jog pieno gamintojai patys spręs, kokią produkciją eksportuoti. „Kokia produkcija bus eksportuojama, reikėtų klausti gamintojų, kokią jie norės eksportuoti, kalbame apie pieną, pieno produktus, ką jie susitars, kokius kontraktus pasirašys", - BNS sakė V.Paulauskas.

„Marijampolės pieno konservų" valdybos pirmininkas Raimondas Karpavičius teigė, jog Kinijos rinkai ruošiama speciali produktų linija. „Eksportuosime pieno miltus, konservus, sviestą ir aišku dar kuriam keletą produktų, produktų liniją, specialiai Kinijos rinkai", - BNS sakė R.Karpavičius.

Sūrius gaminančios Vilkyškių pieninės generalinis direktorius Gintaras Bertašius teigė, jog svarstoma eksportuoti tik sausus produktus. „Mes dar tik žiūrime, bet kalba eina tik apie sausus produktus iš mūsų pusės", - BNS telefonu iš Kinijos sakė G.Bertašius.

VMVT atstovo V. Paulausko teigimu, sunku prognozuoti, kiek eksporto sertifikatų derinimo procesas galėtų užtrukti. „Po to papildomai pateiksime Kinijai įmonių sąrašą, kurios norės eksportuoti. Jie jį publikuos ir kai turėsime sąrašą ir patvirtintą sertifikatą, oficialios procedūros bus beveik baigtos. Mes sertifikatą paruošime per keletą savaičių, iš Kinijos pusės - negaliu už juos prognozuoti“, - BNS sakė V.Paulauskas.

Žiniasklaidoje svarstoma, kad  techninių detalių derinimas gali užtrukti ir kelis mėnesius.

Apie pieno produktų eksporto sertifikatus su Kinijos ministru pirmininku Li Kečiangu Pekine lapkričio pabaigoje dar ketina kalbėti ir ministras pirmininkas A.Butkevičius.

BNS, ŽŪM inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos