BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Agropolitika
Papildoma parama tiesioginėms sėjamosioms įsigyti
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Gavus papildomą finansavimą skelbiamas dar vienas šaukimas gauti kompensacinę paramą už įsigyjamas tiesiogines sėjamąsias, praneša Žemės ūkio ministerija.

Šiam kvietimui skirta daugiau kaip 8 mln. eurų. Pareiškėjams už vieną sėjamąją gali būti skiriama iki 80 tūkst. eurų kompensacija, neviršijant 40 proc. paramos intensyvumo.

Skelbiama, kad paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūra priims nuo birželio 25 d. iki rugsėjo 30 d. arba iki tol, kol bendra prašomos paramos suma nesieks 8,4 mln. eurų.

Bioversija 2024 04 26 m7

Vienas kvietimas tokiai paramai gauti jau buvo paskelbtas šių metų pradžioje, tuomet vos per savaitę pasiektas paraiškų limitas ir panaudota tuomet skirta 8 mln. Eur suma. 

Tad atsižvelgus į tokį priemonės populiarumą ir gavus papildomą finansavimą, skelbiamas dar vienas kvietimas.

Svarbu, kad ši investicinė priemonė turi aiškiai nustatytą pasiekimo rodiklį. Norintys gauti kompensaciją už, pavyzdžiui, įsigytą 5 metrų darbinio pločio sėjamąją, turi sutaupyti 15 tūkst. litrų degalų per ūkinius metus.

Siekiant užtikrinti optimalų su parama įsigytų sėjamųjų panaudojimą teikiantiems paraiškas dėl kompensacinės išmokos būtina žinoti, kad atsisakomos lengvatinio akcizų tarifo degalų normos dalis yra tiesiogiai susijusi su įsigyjamos sėjamosios darbiniu pločiu – kuo platesnė sėjamoji, tuo daugiau lengvatinio akcizų tarifo degalų reikės atsisakyti (sėjamosios vienam metrui darbinio pločio bus skaičiuojamas 3000 litrų lengvatinio akcizų tarifo degalų sumažinimas).

Paraiškas gali teikti ir keli susikooperavę smulkūs ūkininkai, raštiškai susitarę, kuris iš jų kokio lengvatinių degalų kiekio atsisakys.

2022-2023 m. Modernizavimo fondo priemonės vykdymo laikotarpiu ūkininkai ir bendrovės įsigijo 69 sėjamąsias, iš jų 31 buvo tiesioginės sėjos sėjamoji. Įsigytų sėjamųjų vidutinis darbinis plotis tuo metu siekė apie 5 metrus. Šiemet pirmojo kvietimo metu gautos paraiškos rodo, kad, palyginus su praėjusiu laikotarpiu, sėjamųjų vidutinis darbinis plotis padidėjo beveik 50 proc. ir siekė daugiau kaip 7 metrus.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos