Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Agropolitika
Pakeistos ekologinio ūkininkavimo taisyklės

Vilnius. Pakeistos  Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Ekologinis ūkininkavimas" įgyvendinimo taisyklės. Nustatyta, kad paramos gali kreiptis ūkininkai ir juridiniai asmenys, ankstesniais paraiškų rinkimo metais pateikę paramos paraiškas įgyvendinti tęstinius įsipareigojimus tuose pačiuose laukuose, nedidindami paramos paraiškose pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonę „Ekologinis ūkininkavimas" ir pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos" programą „Ekologinis ūkininkavimas" deklaruoto ploto.

Paramos gali kreiptis ir didinantys deklaruotus plotus pagal priemonę „Ekologinis ūkininkavimas", tačiau ne didesniame plote nei 2015 m. pareiškėjo buvo prašyta tiesioginių išmokų, ir įsipareigojantys po paramos paraiškos pateikimo visoje valdoje vykdyti ekologinę žemės ūkio gamybą visu įsipareigojimų laikotarpiu. Įsipareigojimų laikotarpis skaičiuojamas naujai deklaruotiems pagal priemonę plotams, o ankstesniais paraiškų teikimo metais pateiktų paramos paraiškų plotams įsipareigojimų laikotarpis nekinta.

Paramos gali kreiptis ir prisiimantys naujus įsipareigojimus pagal priemonę „Ekologinis ūkininkavimas" paramai už sodus, uogynus, daržoves ir bulves gauti. Jei pareiškėjai šiuose plotuose įsipareigojimų laikotarpiu augins kitus nei taisyklėse nurodytus pasėlius, parama tais metais už šiuos plotus nebus teikiama.

Bioversija m7 2024 02 22

2015 m. pabaigę įgyvendinti įsipareigojimus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos" programą „Ekologinis ūkininkavimas" ir prisiimdami naujus įsipareigojimus pagal priemonę „Ekologinis ūkininkavimas", tačiau nedidinantys buvusio 2007-2013 metais deklaruoto ploto, taip pat didinantys deklaruotus plotus palyginti su buvusiais deklaruotais plotais, tačiau ne didesniame plote nei 2015 m. pareiškėjo buvo prašyta paramos paraiškoje pagal Tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisykles, ir įsipareigojantys po paramos paraiškos pateikimo visoje valdoje vykdyti ekologinę žemės ūkio gamybą visu įsipareigojimų pagal priemonę laikotarpiu.

Jei priemonės įgyvendinimo laikotarpiu visa prašoma paramos suma viršys visą priemonei skirtą sumą, išmokų dydžiai gali būti mažinami visiems pareiškėjams.

Tie, kas norės gauti paramą už vaistažoles, aromatinius ir prieskoninius augalus, turės turėti  maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą nurodytai perdirbimo veiklai arba būti įregistruoti į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto tvarkymo subjektų registrą. Tokie pat šie reikalavimai keliami ir paramos gavėjams, kurie perdirba nurodytą produkciją, ir įmonėms, kurioms tiekiama užauginta žaliava.

Pareiškėjas privalo kasmet pateikti informaciją sertifikavimo įstaigai apie užaugintą ir rinkai patiektą produkciją, nurodant produkto rūšį, pavadinimą, kiekį ir turimos produkcijos likučius (einamaisiais metais iki sausio 15 d.) - apie visą praeitais metais užaugintą ir rinkai patiektą produkciją ir visos turimos produkcijos likučius. Jeigu produkcija ar dalis produkcijos praeitais metais nebuvo patiekta rinkai - ne vėliau kaip iki einamųjų metų birželio 15 d. pateikti informaciją apie šios produkcijos patiekimą rinkai ir turimos produkcijos likučius nuo tų metų sausio 1 d. iki gegužės 31 d. (įskaitytinai).

ŽŪM inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos