BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Agropolitika
Padidinta parama nykstančioms gyvūnų veislėms

Vilnius. Pakeitus paramos taisykles padidinta parama už kai kurias senąsias gyvulių ir paukščių veisles, taip pat numatyti atvejai, kada netaikomos sankcijos.

Pakeistose Strateginio plano priemonės „Nykstančių Lietuvos senųjų veislių gyvulių ir naminių paukščių išsaugojimas“ įgyvendinimo taisyklėse nurodyta, jog pareiškėjai einamaisiais metais (kasmet), iki paramos paraiškos pateikimo datos, turi atnaujinti duomenis, esančius Žemės ūkio duomenų centro Ūkinių gyvūnų veislininkystės informacinės sistemos pieninių galvijų, arklių, kiaulių ir avių veislininkystės posistemiuose.

Nuo šiol laikantieji Lietuvos tamsiąsias bites, naudodamiesi „NMA agro“ programa, paprašius Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT), per 10 darbo dienų, bet ne vėliau kaip iki rugsėjo 20 d., privalo atsiųsti VMVT kiekvieno avilio, kuriame laikoma Lietuvos tamsiųjų bičių motina, nuotrauką, kurioje turi aiškiai matytis avilys su nurodytu bičių šeimos kodu. Jei pareiškėjas einamaisiais metais nepateikė VMVT nuotraukų, parama yra neskiriama už tas bičių šeimas, kurių avilių nuotraukų pareiškėjas nepateikė.

Bioversija 2024 04 26 m7

Taisyklėse taip pat padidinti paramos dydžiai už šiuos gyvūnus:

  • Lietuvos baltąsias kiaules (senasis genotipas) – 1 269 Eur/SG;
  • Lietuvos vietines kiaules – 2 088 Eur/SG;
  • Lietuvos šiurkščiavilnes avis – 1 390 Eur/SG;
  • Lietuvos juodagalves avis (senasis genotipas) – 974 Eur/SG;
  • Vištines žąsis – 2 306 Eur/SG.

Taisyklės papildytos nuostata, jog paramos sumažinimo ar neskyrimo sankcija netaikoma, jei atlikus patikrą nustatoma, kad galvijai, avys, ožkos paženklinti vienu ausų įsagu.

Taip pat sankcijos netaikomos, jei valdoje yra po vieną skirtingos rūšies ūkinį gyvūną (galviją, avį, ožką), neturintį abiejų ausų įsagų, tačiau šio ūkinio gyvūno tapatybę galima nustatyti pagal duomenis Ūkinių gyvūnų registre, galvijo pase (jei turi). Taip pat laikytojas turi pateikti įrodymų, kad jau yra atlikęs atgaminamų ausų įsagų užsakymą ir sumokėjęs nustatyto dydžio įmoką iki pranešimo apie patikrą vietoje gavimo.

Jei valdoje yra ūkinių gyvūnų be abiejų ausų įsagų bei įsagai nėra užsakyti, o gyvūnų negalima identifikuoti pagal kitas priemones, parama už šiuos gyvūnus nemokama.

Parengta: pagal NMA inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos