Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Agropolitika
Nubrėžė brūkšnį tarp tikrų ir fiktyvių kooperatyvų

Vilnius. Seimas sugriežtino reikalavimus žemės ūkio kooperatyvams - taip siekiama, kad nebūtų kuriami fiktyvūs kooperatyvai, norintys gauti Europos Sąjungos paramą. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigia, kad jos užkirstų kelią kooperatyvais pripažinti tuos, kurie su žemės ūkiu „neturi nieko bendra" .

Pasak ministrės, dabar mūsų kooperatyvai galės dirbti skaidriau, o žemdirbiams bus suteiktos kur kas geresnės galimybės burtis ir dirbti kartu, kad galėtų išsilaikyti ir išlikti konkurencinėje kovoje.

Įstatyme įtvirtintas reikalavimas pripažintam žemės ūkio kooperatyvui turėti reikšmingą apyvartą su savo nariais, kurių dauguma turi būti žemdirbiai. Pripažinimo žemės ūkio kooperatyvu siekiantis kooperatyvas privalės daugiau kaip 50 proc. visos savo veiklos (produktų supirkimo, prekių pardavimo, paslaugų teikimo) vykdyti su kooperatyvo nariais, o per finansinius metus gauti ne mažiau kaip 5 tūkst. eurų pajamų.

Bioversija m7 2024 02 22

Tokiu teisiniu reglamentavimu siekiama užkirsti kelią kitiems ūkio subjektams, kurie tik vadinasi kooperatyvais, bet savo veikloje nesivadovauja visų narių dalyvavimo sprendimų priėmime principais. Pripažinimo siekiančio kooperatyvo steigėjai negalės būti kito ar kelių kitų tokios pat rūšies produktų supirkimu užsiimančių kooperatyvų steigėjai.

Kooperatinė bendrovė (kooperatyvas) visą pripažinimo žemės ūkio kooperatine bendrove (kooperatyvu) laikotarpį privalės atitikti nustatytus reikalavimus, pagal kuriuos ji yra pripažinta.

Už Kooperatinių bendrovių įstatymo pataisas balsavo 67 Seimo nariai, o susilaikė trys. Priimtos naujos nuostatos įsigalios 2016 m. lapkričio 1 d.

ŽŪM, BNS, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos