Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Nepanaudota parama ūkiams modernizuoti perkeliama į kitus metus
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Šiais metais iš 105,3 mln. Eur paramos lėšų, skirtų ūkiams modernizuoti, nepanaudota apie 38 mln. eurų. Likusių pinigų nereikės grąžinti EK, tad jie bus skirti kitų metų kvietimui pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“.

Aktyviausiai paraiškas ūkiams modernizuoti šįsyk teikė mėsinės galvijininkystės ir kitų gyvulininkystės bei augalininkystės sektorių pareiškėjai. Mažiau aktyvūs buvo pieninės galvijininkystės, sodininkystės, daržininkystės ir uogininkystės sektoriaus atstovai. Rugpjūtį ir rugsėjį gauta 350 paraiškų investicinei paramai gauti už 67,25 mln. eurų. 

Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko teigimu, šios investicijos ūkininkams padeda įsigyti našios, modernios žemės ūkio technikos, įrengti šiuolaikiškus ūkinius pastatus, atitinkančius aplinkos apsaugos ir gyvūnų gerovės reikalavimus. Jos taip pat suteikia ūkininkams konkurencinį pranašumą.

Bioversija 2024 07 09 m7

„Pasinaudojus parama ūkiui modernizuoti reikia mažiau samdomos darbo jėgos, pasiekiami geresni rezultatai, sutaupoma ne tik lėšų, bet ir laiko“, – teigia ministras.

Lėšos sektoriams bus perskirstytos įvertinus paskutinio paraiškų surinkimo rezultatus ir lėšų poreikį atskiriems sektoriams.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos