Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Agropolitika
Nenašios žemės: tęsiamas pereinamasis laikotarpis

Vilnius. Žemės ūkio ministerija praneša, kad netekusiems mažiau palankių ūkininkauti vietovių statuso šiemet ketinama išmokėti beveik 10 mln. eurų išmokų.

Teigiama, kad bus tęsiamas pereinamasis laikotarpis. Už reikalavimus atitinkantį plotą tose vietovėse, kurios, apibrėžus vietoves su didelėmis gamtinėmis kliūtimis, neteko mažiau palankių ūkininkauti vietovių statuso, bus mokama minimali 25 Eur/ha metinė išmoka.

Tą kovo 5 d. patvirtino Europos Komisija. Šis sprendimas turės įtakos daugiau kaip 20 tūkst. ūkininkų, kurių pernai bendras deklaruotas tinkamas paramai plotas viršijo 379 tūkst. ha.

Bioversija 22 02 02

Europos Komisijos sprendimas užtikrina KPP priemonės „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ įgyvendinimo tęstinumą. Ministerijos teigimu, kompensacinių išmokų lygis nebus keičiamas. Susidaręs apie 9,5 mln. eurų papildomų lėšų poreikis bus padengtas iš šioje priemonėje sutaupytų lėšų.

Tiek perbraižymo procesas, tiek jau pakeistas didelių gamtinių ir specifinių kliūčių turinčių vietovių žemėlapis ilgą laiką kėlė aistras ir buvo opi tema. Ūkininkai tuo metu abejojo naujuoju žemėlapiu ir nerimavo dėl to, kad sumažės kompensacinės išmokos.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos