Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Agropolitika
Nenašios žemės: tęsiamas pereinamasis laikotarpis

Vilnius. Žemės ūkio ministerija praneša, kad netekusiems mažiau palankių ūkininkauti vietovių statuso šiemet ketinama išmokėti beveik 10 mln. eurų išmokų.

Teigiama, kad bus tęsiamas pereinamasis laikotarpis. Už reikalavimus atitinkantį plotą tose vietovėse, kurios, apibrėžus vietoves su didelėmis gamtinėmis kliūtimis, neteko mažiau palankių ūkininkauti vietovių statuso, bus mokama minimali 25 Eur/ha metinė išmoka.

Tą kovo 5 d. patvirtino Europos Komisija. Šis sprendimas turės įtakos daugiau kaip 20 tūkst. ūkininkų, kurių pernai bendras deklaruotas tinkamas paramai plotas viršijo 379 tūkst. ha.

Bioversija 23 09 01 m7

Europos Komisijos sprendimas užtikrina KPP priemonės „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ įgyvendinimo tęstinumą. Ministerijos teigimu, kompensacinių išmokų lygis nebus keičiamas. Susidaręs apie 9,5 mln. eurų papildomų lėšų poreikis bus padengtas iš šioje priemonėje sutaupytų lėšų.

Tiek perbraižymo procesas, tiek jau pakeistas didelių gamtinių ir specifinių kliūčių turinčių vietovių žemėlapis ilgą laiką kėlė aistras ir buvo opi tema. Ūkininkai tuo metu abejojo naujuoju žemėlapiu ir nerimavo dėl to, kad sumažės kompensacinės išmokos.

ŽŪM, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip elgiatės, kai gyvulys sunkiai serga ir patiria kančią?
  Visos apklausos