Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Agropolitika
Naujasis NŽT vadovas žada užbaigti žemės reformą ir susidoroti su korupcija

Vilnius. Darbą pradedantis Nacionalinės žemės tarnybos vadovas Laimonas Čiakas žada pagerinti įstaigos įvaizdį, reputaciją, viešinti korupcijos atvejus, pagerinti žemėtvarkos procesus ir baigti žemės reformą.

„Dalis darbų yra susiję su institucijos reputacija ir įvaizdžiu visuomenės akyse. Be abejo, dėmesys ir nepakantumas korupcinėms apraiškoms. Procesai turi būti skaidrūs. (...) Manau, labai reikšmingas yra mūsų darbuotojų supratimas, kad tokie dalykai nebus toleruojami ir visus korupcijos apraiškų atvejus mes stengsimės viešinti", - trečiadienį spaudos konferencijoje tvirtino L. Čiakas.

Anot jo, NŽT ieškos būdų, kaip geriau dirbti su verslu, o visi priežiūros ir vidiniai tarnybos procesai turėtų būti paspartinti.

„Aš manau, kad atlyginimas yra toks, kuris leidžia išgyventi, bet tikrai ne dėl atlyginimo dalyvavau konkurse. Man žemės ūkis yra artimas ir pažįstamas. Turėdamas žemės ūkio ir valstybinių auditų organizavimo patirtį, ją galiu pritaikyti veikloje", - kalbėjo L. Čiakas.

Ministras Bronius Markauskas pristatė naująjį Nacionalinės žemės tarnybos vadovą Laimoną Čiaką

„Žinoma, Žemės tarnybos pasitikėjimo atstatymas visuomenės akyse - esminis siekis, kurio link judėsiu sustygavęs tarnybos veiklą. Aiškinsiuosi priežastis, kokie veiksniai lėmė įstaigos problemas, kurios iš jų liko neišspręstos. Nuoseklių pokyčių turės būti nemažai", - sakė naujasis NŽT vadovas.

L. Čiakas tikisi, jog daugumą užsibrėžtų tikslų jam pavyks įgyvendinti per ketverių metų kadenciją. Be to, jam nekelia problemų mažas atlyginimas (atlyginimas prieš mokesčius antrąjį šių metų ketvirtį siekė vidutiniškai 1945 eurus).

Anot žemės ūkio ministro Broniaus Markausko, pokyčiai Nacionalinėje žemės tarnyboje - būtini, nes daugiau negu pusė skundų, kuriuos gauna ministerija, yra susiję su tarnybos veikla. Pagrindiniai neatidėliotini naujojo vadovo laukiantys darbai, kuriuos įvardija ministras, - tai ne tik atstatyti pasitikėjimą institucija, svarbu užbaigti ir nedovanotinai užsitęsusį nuosavybės teisių atkūrimą ir ypač sustiprinti korupcijos užkardymui skirtas priemones.

„Žemės reformos darbai stringa ir tikrai yra daug problemų, tiek kalbant apie žemės reformos užbaigimą, tiek apie verslininkų lūkesčius ir konfliktus dėl valstybinės žemės valdymo", - tvirtino ministras.

B. Markausko teigimu, žemės reforma kaimo vietovėse turėtų būti baigta kitais metais, o miestuose - iki 2019 metų pabaigos.

NŽT vadovo konkursą L. Čiakas laimėjo lapkričio viduryje. Iš Kėdainių kilęs ir ekonomiką bei vadybą Lietuvos žemės ūkio akademijoje studijavęs L. Čiakas dirbo Valstybės kontrolėje, patarėju Seimo Europos reikalų komitete, dar anksčiau - Žemės ūkio ministerijoje.

Norą dalyvauti konkurse Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus pareigoms užimti pareiškė 13 pretendentų, paskutiniajame etape dalyvavo 9 asmenys.

BNS, ŽŪM, MŪ inf.

Bioversija 22 02 02
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos