
Vilnius. Naujuoju Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) direktoriumi išrinktas Fortunatas Dirginčius. Jis darbus pradės nuo lapkričio 6 dienos.
Anot naujojo Agentūros direktoriaus, NMA – svarbus Lietuvos ūkio žaidėjas, padedantis administruoti žemės ūkiui reikalingą Europos Sąjungos paramą ir užtikrinantis įvairių programų įgyvendinimą – nuo bitininkystės, įvairių kaimo verslų iki stambių gyvulininkystės ar augalininkystės projektų. Todėl NMA misija įpareigoja užtikrinti sklandžią ir patikimą įstaigos veiklą, efektyvinti, skaitmeninti procesus ir teikti reikalingas paslaugas paramos gavėjams ir asmenims, kuriantiems geresnį gyvenimą šalies regionuose.
„Ilgus metus teko vadovauti kredito įstaigai, teikiančiai finansines paslaugas, dažniausiai žemės ūkio ir smulkaus verslo sektoriams, tad viliuosi, kad mano patirtis ir žinios padės atliepti žemdirbių lūkesčius, o kartu su NMA komanda prisidėsime prie tvarios žemės ūkio ir kaimo verslų plėtros Lietuvoje“, – sako naujasis NMA vadovas.
Anksčiau F. Dirginčius buvo „Walletory“ regiono direktorius ir valdybos narys. 2018–2020 m. vadovavo „Victory Funds“ ir „Sutelktinio finansavimo platforma PROFITUS“. 2011–2017 m. dirbo Lietuvos centrinės kredito unijos administracijos vadovu, buvo jos valdybos pirmininku. 1998–2011 m. dirbo šios unijos Rinkodaros departamento vadovu.
F. Dirginčius Vilniaus universitete baigė socialinių mokslų – vadybos ir verslo administravimo – bakalaurą, yra tarptautinio verslo magistras.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Europos Komisija pritarė Strateginio plano pokyčiams
2026-03-27 -
Nuo liepos nebebus privaloma sklypų žymėti riboženkliais
2026-03-26 -
Pieno įstatymo pakeitimai toliau stringa
2026-03-25
Skaitomiausios naujienos
-
Latvijos ūkininkai svarsto, ar verta dirbti šiais metais
2026-03-18 -
Netektis: mirė prof. emeritas Albinas Algirdas Šiuliauskas
2026-03-02 -
Baltijos šalyse ir Lenkijoje galimi žiemkenčių pažeidimai
2026-03-03



(0)