Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Agropolitika
Ministras: patikros nukeltos bent dviem savaitėms

Vilnius. Žemės ūkio ministras Andrius Palionis sako, kad yra daroma viskas, jog žemdirbiai galėtų sėkmingai ūkininkauti ir nenukentėtų dėl karantino.

Anot jo, institucijų atliekamos patikros bus nukeltos bent dviem savaitėms. Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos pavesta peržiūrėti teisės aktus, reglamentuojančius paramos administravimą, ir identifikavus procesus, kurių įgyvendinimui gali kilti sunkumų,  inicijuoti teisės aktų pakeitimą.

Taip pat keičiamas paramos paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones rinkimo grafikas, pratęsiant šiuo metu vykdomo paraiškų rinkimo termino pabaigą vienu mėnesiu.

Bioversija m7 2024 03 29

A. Palionio teigimu, reikės numatyti ir projektų įgyvendinimo atidėjimo ar stabdymo iki karantino pabaigos sąlygas (ypač lauko dienoms, mokymo veikloms, bendruomenių renginiams ir kt.). Sankcijos dėl tokių projektų įgyvendinimo reikalavimų nesilaikymo neturėtų būti taikomos.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui pavesta kaip įmanoma labiau spartinti internetinės mokymų platformos pasėliams deklaruoti sukūrimą. „Galimai bus pakoreguotas ir pasėlių deklaravimo laikas, apie tai žemdirbių visuomenė ir savivaldos atstovai bus informuoti artimiausiu metu. Noriu priminti, kad pareiškėjams yra sudaryta galimybė pasėlius deklaruoti iš namų“, - sako A. Palionis.

Dėl susiklosčiusios situacijos intensyviai ir glaudžiai komunikuojama su Europos Komisija ir kitų valstybių narių atstovais. Aiškinamasi galimi esamos situacijos sušvelninimo scenarijai, svarstomi ES paramos administravimo palengvinimai bei galimas paramos teikimo galimybės.

„Štai kovo 23 d. organizuojama ES žemės ūkio ministrų video konferencija, kurios metu ketinama aptarti aktualiausius klausimus bei priimti neatidėliotinus sprendimus. Pagrindinė tema, žinoma, galimas COVID-19 viruso poveikis žemės ūkio sektoriui. Tikiu, kad kartu rasime geriausius sprendimus“, - sako žemės ūkio ministras.

Pagal ŽŪM inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos