


Vilnius. Žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus prioritetai – atkurti pasitikėjimą žemės ūkio sektoriaus valstybės institucijomis, atsisakyti perteklinių reikalavimų, supaprastinti paramos sistemą ir teisėkūros procesus.
„Mūsų bendruomenės, ūkininkų didžiausi lūkesčiai – jie turi žinoti, kas bus ateityje. Jau dabar turime naikinti perdėtus augalų apsaugos, trąšų panaudojimo žurnalų pildymo, kompleksinių sankcijų ir nuobaudų taikymo reikalavimus“, – per susitikimą su Ministerijos darbuotojais sakė K. Starkevičius.
Ūkių patikros turi būti vykdomos tik iš anksto perspėjus ūkininkus ir jiems dalyvaujant. Paraiškų vertintojų darbas turi būti vertinamas ne pagal nusižengimų, klaidų nustatymo ir skirtų baudų skaičių, o pagal suteiktų konsultacijų kokybę ir ūkininkų pasiektus rezultatus. Ministras taip pat atkreipė dėmesį į trumpų maisto tiekimo grandinių svarbą.
Ministras sakė, kad tarsis su kitų politinių partijų atstovais ir jau artimiausiu metu bus apsispręsta dėl ateinančių metų pasėlių deklaravimo taisyklių, tad ūkininkai iš anksto žinos, ko galima tikėtis.
„Mes turime pasiekti, kad kitų metų deklaravimo taisyklės būtų patvirtintos nelaukiant kitų metų balandžio“, – sakė ministras K. Starkevičius.
K. Starkevičius padėkojo buvusiam žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui už jo iššūkių nestokojusį darbą pandemijos, karo Ukrainoje metais.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Daugiamečių pievų atkurti nereikės
2025-07-03 -
Parama konsultavimui turi pasiekti tikruosius ūkininkus
2025-07-02 -
Ministras pritaria, kad GPM lengvata turi būti taikoma tik žemės ūkio veiklos pajamoms
2025-07-02
Skaitomiausios naujienos
-
Už netvarkingus riboženklius – baudos
2025-07-04 -
Daugiamečių pievų atkurti nereikės
2025-07-03 -
Seimas nusprendė: žemės ūkio technikai draudimo apmokestinimo išimčių nebus
2025-06-17
(0)