Basf m1 2024 06 14
Agropolitika
Ministras K. Navickas Briuselyje išgirdo pažadą palaikyti ir solidarizuotis
ŽŪM nuotr.

Briuselis / Vilnius. Per pirmąjį šių metų Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdį žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pabrėžė, kad visiems svarbu ginti Europos Sąjungos (ES) ekonominius interesus nuo trečiųjų šalių ekonominio spaudimo.

„Pastaruoju metu patiriame Kinijos ekonominį spaudimą. Įmonės susidūrė su precedento neturinčiais trikdžiais, kurie ne tik veikia dvišalę Lietuvos ir Kinijos prekybą, bet ir yra nukreipti prieš ES bendrą rinką, prekybos politiką“, – teigė K. Navickas.

ES žemės ūkio komisaras Januszʼas Wojciechowskiʼs (Janušas Vojciechovskis) jį patikino, kad Europos Komisija (EK) ir ES solidarizuosis su Lietuva.

Bioversija 2024 04 26 m7

Lietuvą palaikė ir Graikijos žemės ūkio ministras Spiliosʼas Livanosʼas (Spiliosas Livanosas).

K. Navickas per posėdį aptarė ir kiaulininkystės sektoriaus problemas. „Kiaulių augintojai dėl nuostolių, didėjančių energetinių išteklių kaštų, brangių pašarų ir toliau patiria sunkumų. (...) Krizė reikalauja ES sprendimų ir paramos“, – sakė žemės ūkio ministras.

Komisaras J. Wojciechowskiʼs užsiminė apie ES svarstomas paramos priemones kiaulininkystės sektoriui, jei situacija artimiausiu metu nepagerės.

Siūlyti konkrečių sprendimų, kaip reaguoti į kiaulininkystės sektoriaus problemas, EK ragino ir ES Tarybai nuo šių metų pradžios pirmininkaujanti Prancūzija.

Per posėdį Prancūzijos žemės ūkio ir maisto ministras Julienʼas Denormandie (Žiuljenas Denormandi) pristatė ES pirmininkaujančios šalies prioritetus žemės ūkio srityje: mažai anglies dioksido į aplinką išskiriantys ūkiai; organinės dirvožemio anglies kaupimas; į Europą importuojami žemės ūkio maisto produktai, atitinkantys ES aplinkos ir sveikatos standartus.

Vieni pagrindinių Prancūzijos tikslų žuvininkystės sektoriuje – peržiūrėti žuvininkystės kontrolės reglamentą ir diskutuoti dėl bendros žuvininkystės politikos įgyvendinimo.

Šaltinis: ŽŪM, consilium.europa.eu
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos