Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Ministerija keičia ES paramos pieno gamintojams ribas
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilniaus. Žemės ūkio ministerija praneša po konsultacijų su socialiniais partneriais pakeitusi galimas ES paramos pieno gamintojams ribas. Pagal dabartinį siūlymą ją galėtų gauti tie, kurie už pieną gavo ne daugiau kaip 40 ct/kg.

Tokia vidutinė natūralaus žalio pieno kaina turėtų būti gauta šių metų balandžio-birželio mėn. 

Ekologinio ūkio statusą turintiems ūkiams ir kooperatyvų nariam ši riba galėtų siekti 45 ct/kg. Vienam ūkiui išmokamos paramos lubos siektų 20 tūkst. Eur.

Bioversija 2024 04 26 m7

Parengtos taisyklės Teisės aktų sistemoje su visuomene derinamos iki rugpjūčio 21 d. Taisyklių projektą galima rasti čia.

Kiek anksčiau ministerija buvo siūliusi, kad paramą gautų tie gamintojai, kurių vidutinė už natūralų žalią pieną gauta supirkimo kaina buvo ne didesnė kaip 35 ct už kilogramą. Toks siūlymas papiktino žemdirbius. Pavasarį su žemės ūkio komisaru Janusz‘u Wojciechowski‘u (Janušu Voicekovskiu) dėl ES paramos pieno gamintojams susitikę žemdirbiai teigė, kad su toks ŽŪM siūlomas lėšų skirstymas jų atstovaujamų asociacijų narius paliks be paramos. 

Kaip teigiama pirmadienį ŽŪM išplatintame pranešime, buvo nemažai siūlymų mokėti paramą už turimas karves. Tačiau, pasak žemės ūkio viceministro Vytauto Abukausko, mokant paramą už pagaminamą pieną didesnę paramos sumą gauna ūkiai, pasiekę didesnį primilžį iš karvės, daugiau investuojantys į pašarus, gyvulių genetiką.

Dabar ministerija siūlo, kad paramos suma būtų skaičiuojama pagal 2023 m. IV-VI mėn. parduoto pieno kiekį tiems pieno gamintojams, kurie liepos 1 d. laikė bent 1 karvę.

Parama būtų diferencijuota pagal liepos 1 d. ūkyje laikytų karvių skaičių. Ūkiams, laikantiems iki 10 karvių, paramos dydis siektų 70 proc., laikantiems nuo 10 iki 50 karvių – 90 proc., laikantiems nuo 50 iki 150 karvių – 100 proc., laikantiems virš 150 karvių – 75 proc.

ŽŪM teigimu, paraiškos šiai paramai renkamos nebus – lėšos bus iš karto pervestos į pieno gamintojų sąskaitas. Paramą planuojama išmokėti rugsėjo mėn. 

Ministerijos duomenimis, liepos 1 d. iš ūkių, kurie balandžio-birželio mėn. laikė bent vieną karvę buvo supirkta 331,33 tūkst. t pieno. Tokių ūkių buvo 11 594, o jų laikomų karvių skaičius – 202 825 vnt.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos