Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Agropolitika
Lietuva vėl galės eksportuoti kiaules į Lenkiją

Berlynas/Vilnius. Vokietijos sostinėje įvykusiose trišalėse derybose sutarta Lietuvai grąžinti leidimą eksportuoti kiaules į Lenkiją.

Tarptautinėje parodoje mugėje „Žalioji savaitė“ Berlyne susitikę Lietuvos ir Lenkijos žemės ūkio ministrai  Giedrius Surplys ir Janas Kšyštofas Ardanovskis (Jan Krzysztof Ardanowski) bei ES sveikatos ir maisto saugos komisaras Vytenis Andriukaitis kalbėjosi apie kiaulių prekybą iš zonų, kurioms taikomi apribojimai, susiję su afrikiniu kiaulių maru.

„Sutarėme, kad kitą savaitę grįžta buvęs įgaliojimas dėl gyvų kiaulių eksporto iš Lietuvos į Lenkiją pusei metų, tačiau Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnyba turės atlikti keletą papildomų patikrų, kad Lenkijos pusė būtų absoliučiai įsitikinusi, kad mūsų įvežamos kiaulės yra saugios nuo kiaulių maro“, – po susitikimo teigė G. Surplys. 

Bioversija 22 02 02

„Mes gerbiame ES laisvos prekybos principus, kurie yra puikus visų valstybių narių pasiekimas. Tuo pačiu Lietuva yra svarbi Lenkijos partnerė, todėl atkuriame gyvūnų judėjimo taisykles, kaip numato ES teisė“,  – po susitikimo sakė J. K. Ardanovskis. Jis pridūrė, kad Lietuvai sutikus bus taikomi papildomi veterinariniai reikalavimai, dėl kurių prieš keletą dienų susitarė abiejų šalių veterinarijos tarnybų vadovai.

ES komisaras V. Andriukaitis sako, kad abiem šalims pavyko išlaikyti konstruktyvų požiūrį. „Susitarimą vertinu puikiai, nes jis demonstruoja, kaip svarbu išlaikyti konstruktyvų požiūrį iš abiejų pusių. Tai, kad Lietuva sutiko, vadovaudamasi 2014 metų sprendimu, kuriame numatyta galima 15 dienų termino patikra, ji sutiko atlikti tą patikrą. (...) Juo labiau, kad Lenkijos ministrui taip pat yra svarbu užtikrinti viešąją nuomonę, kad saugumo reikalai yra išlaikyti“, – kalbėjo V. Andriukaitis.

Pernai gruodį Lenkija uždraudė iš didžiosios Lietuvos dalies importuoti kiaulieną ir kiaules, kurios auginamos antroje AKM zonoje – ten, kur yra kritusių nuo maro šernų.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ką manote apie rengiamą interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui?
Visos apklausos