Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Lietuva pasirenka būti ekologiškos žemdirbystės šalimi, vadinasi, be GMO

Vilnius. Lietuvoje nebus auginami genetiškai modifikuoti kukurūzai, nes kraštas lieka ekologinės žemdirbystės šalimi, pareiškė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, trečiadienį ministrų kabinetui pristačiusi dokumentą, kuris bus pateiktas Europos Komisijai, prašant Lietuvą išbraukti iš teritorijų sąrašo, kur galima auginti modifikuotus kukurūzus.

„Šitame įsakyme yra numatyta, kad visą Lietuvos teritoriją išbraukti, kur būtų galima auginti 8 rūšių genetiškai modifikuotus kukurūzus atvirame lauke. Mes šnekame ne apie laboratorijas, nes yra kitur modifikuoti kukurūzai auginami, iš kurių gaminami vaistai, kiti priedai chemijos pramonei, - kalbame apie pašarams auginamus kukurūzus", - po posėdžio trečiadienį sakė V. Baltraitienė.

Anot jos, Lietuva nepasirengusi GMO produktų auginimui, be to, šalies strategija yra priešinga, numatanti skatinti ekologinę žemdirbystę.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Kol kas mes nesam tam pasiruošę, galbūt niekada tam nebūsime pasiruošę. Mes auginame ekologinę produkciją ir turime pasirinkti žemės ūkio strategiją, kurlink einame. Ar augindami ekologišką produktą, kuris nesuderinamas su genetiškai modifikuotais organizmais, ar įsileisti genetiškai modifikuotus organizmus, bet tada mažinti ekologinę gamybą. Mūsų strategijoje iki šiol buvo didinti ekologinę, švarią gamybą", - aiškino V. Baltraitienė.

Lietuva savo poziciją Europos Komisijai turi pateikti iki spalio 3 dienos.

Seimo Kaimo reikalų komitetas balandį nusprendė, kad Lietuva turi griežtai pasisakyti dėl GMO auginimo draudimo Lietuvoje. Tokia pat pozicija išsakyta ir rugpjūtį Žemės ūkio konsultavimo taryboje.

Šiemet kovą priimtoje Europos Parlamento ir Tarybos direktyvoje bendrijos šalims suteikta teisė pačioms apsispręsti, drausti ar leisti auginti GMO. Sutarta, kad ES valstybės galės riboti GMO kultūrų auginimą savo teritorijoje.

Lietuvoje GMO šiuo metu nėra auginami. Maisto ir veterinarijos tarnyba nuolat atnaujina ir tikslina Lietuvos rinkoje esančių maisto produktų, kurių sudėtyje yra GMO, sąrašą.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos