Konsultavimo tarnybai antrąkart vadovaus E. Makelis
2009-12-30

Akademija (Kėdainių r.), gruodžio 30 d. Šiandien įvykusiame Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos dalininkų susirinkime Konsultavimo tarnybos direktoriumi paskirtas Edvardas Makelis, vienas iš šios tarnybos kūrėjų. Iš karto po susirinkimo jis buvo pristatytas LŽŪKT centro kolektyvui.

Anot dalininkų susirinkimui pirmininkavusio žemės ūkio viceministro Aušrio Macijausko, dalininkai ne vieną mėnesį ieškojo tinkamiausio kandidato LŽŪKT vadovo pareigoms. „Suprantame, kokia svarbi Konsultavimo tarnyba yra ūkiui, ūkininkams, bendrovėms bei įmonėms. Siekdami, kad įstaiga ir ateityje tik stiprėtų, direktoriumi paskyrėme, mūsų manymu, didžiausią kompetenciją šios įstaigos vadovavimo srityje turintį žmogų“, – pažymėjo viceministras pristatydamas E. Makelį.

Kreipdamasis į susirinkusius, E. Makelis sakė, kad Konsultavimo tarnyba tikrai nėra tokia, kokia buvo anksčiau. Jis išreiškė viltį, kad tiek dalininkai, tiek darbuotojai vienodai suvoks konsultavimo tarnybai iškeltus tikslus bei uždavinius ir kiekvieną darbą kaskart atliks vis geriau. „Tikiuosi, kad būsiu darbuotojų suprastas ir sugebėsiu juos suprasti. Taip pat viliuosi ir gero bendradarbiavimo su dalininkais, nes tarpusavio supratimas labai svarbus ir būtinas“, – pabrėžė E. Makelis.

Direktorius E. Makelis savo pareigas pradės eiti nuo 2010 m. sausio 4 dienos.

E. Makelis 1993–1998 m. vadovavo Konsultavimo tarnybai, 1998–2000 m. buvo žemės ūkio ministras, nuo 2001 m. vadovavo „Baltijos agroverslo projektams“, nuo 2003 m. – VšĮ „Baltijos agroverslo instituto“ prezidentas. 2008 m. vasarį jis tapo vienos didžiausių Lietuvos bendrovių – „Arvi“ įmonių grupės valdymo kompanijos vadovu, tačiau 2009 m. rugpjūtį paliko šį postą dėl asmeninių priežasčių.

Konsultavimo tarnybos dalininkės yra Žemės ūkio ministerija (50 proc. balsų), Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija ir Lietuvos ūkininkų sąjunga (po 25 proc. balsų). Kiekvienas dalininkas galėjo siūlyti savo kandidatą į direktoriaus postą.

Dar spalio mėnesį Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija ir Lietuvos ūkininkų sąjunga į Konsultavimo tarnybos direktoriaus postą pasiūlė Saulių Cironką, vadovavusį šiai Tarnybai 1998–2003 m. Žemės ūkio ministerijos pritarimo šis kandidatas nesulaukė.

Antrąkart Konsultavimo tarnybos vadovu tapęs Edvardas Makelis (g. 1954 m.) yra biomedicinos mokslų daktaras. 1972–1977 m. studijavo LŽŪU, 1985–1991 m. – Maskvos K. Timiriazevo žemės ūkio akademijos aspirantūroje. 1992–1993 m. dirbo Lietuvos žemdirbystės instituto Tarptautinių ryšių grupės vadovu, 1993–1998 m. – LŽŪKT direktoriumi, 1998–2000 m. – žemės ir miškų ūkio ministru. Stažavosi JAV (1995), Didžiojoje Britanijoje (1996). Tarptautinių simpoziumų žemės ūkio klausimais dalyvis.

E. Makelis taip pat vadovauja absolventų klubui „LŽŪU alumni“.

LŽŪKT yra didžiausia šalyje žemdirbius konsultuojanti organizacija, turinti biurus48 biurus rajonuose. Įstaigoje dirba daugiau kaip 300 darbuotojų. Žemdirbiams teikiama daugiau kaip pusšimtis įvairių paslaugų. LŽŪKT renginiuose kasmet apsilanko per 30 tūkstančių žemdirbių, kasmet suteikiama daugiau kaip 70 tūkstančių konsultacijų.

LŽŪKT, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokius naujos valdžios sprendimus prognozuojate žemės ūkio srityje?
Orai