Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Paaiškėjo, kokios pagalbos sulauks nuo krušos ir audros nukentėję žemdirbiai
Asociatyvi Freepik (wirestock) nuotr.

Vilnius. Žemdirbiai, nukentėję nuo Lietuvą nusiaubusios audros ir krušos, turi galimybę pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis ir palūkanų kompensacijomis. Taip pat bus svarstoma galimybė kompensuoti dalį palūkanų, sumokėtų už anksčiau paimtus kreditus.

Nuo audros ar krušos nukentėjusiems ūkio subjektams, imantiems naujas paskolas su garantija investicijoms finansuoti ir (ar) perkantiems lizingu turtą pirminei žemės ūkio produktų gamybai, perdirbimui ar prekybai, jau dabar gali būti kompensuojama 80 proc. finansų įstaigai sumokėtų palūkanų. Jos kompensuojamos už ne ilgesnį kaip 36 mėn. laikotarpį. 4 proc. – maksimali metinė palūkanų norma, nuo kurios skaičiuojama kompensacija.

Imantiems naujas paskolas su garantija apyvartinėms lėšoms papildyti ir (ar) biologiniam turtui įsigyti taip pat gali būti kompensuojama dalis palūkanų. Pagalba teikiama kaimo vietovėje veikiantiems subjektams, užsiimantiems pirmine žemės ūkio produktų gamyba, pripažintiems žemės ūkio kooperatyvams, užsiimantiems žemės ūkio produktų perdirbimu ir (ar) prekyba. Kompensuojama 80 proc. sumokėtų palūkanų už ne ilgesnį kaip 24 mėn. laikotarpį. 4 proc. – maksimali metinė palūkanų norma, nuo kurios skaičiuojama kompensacija.

Bioversija 2024 04 26 m7

Ūkio subjektai, norėdami gauti palūkanų kompensaciją, turėtų kreiptis į finansų įstaigą (banką ar kredito uniją) ir kartu su teikiamais dokumentais dėl individualios garantijos suteikimo pateikti paraišką dėl palūkanų kompensavimo.

Ir toliau bus teikiamos lengvatinės paskolos apyvartiniam kapitalui finansuoti pagal skatinamąją finansinę priemonę ūkio subjektams, Rusijos agresijos prieš Ukrainą laikotarpiu susiduriantiems su likvidumo problemomis. Paskoloms teikti papildomai skirta 23 mln. eurų. Ūkiai gali gauti iki 500 tūkst. Eur arba iki 200 tūkst. Eur, kai skolinamasi biologiniam turtui.

Šaltinis: ŽŪM
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos