Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Neliks atskiro Žemės ūkio paskolų garantijų fondo

Vilnius. Vyriausybė iš esmės pritarė keturių valstybinių verslo finansavimo įstaigų sujungimui. Tarp numatomų konsoliduoti įstaigų – ir Žemės ūkio paskolų garantijų fondas.

Numatoma, kad Žemės ūkio paskolų garantijų fondas, Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) ir „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) būtų konsoliduotos būtent pastarosios pagrindu.

Pasak finansų ministrės Gintarės Skaistės, sujungus įstaigas, finansavimas būtų efektyvesnis, nes dabartinės įstaigos veikia konkrečiuose sektoriuose, tačiau kartais priemonės persidengia ir dubliuojasi. Be to, pasak jos, būtų efektyvesnis Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų pakartotinis panaudojimas.

Bioversija 2024 04 26 m7

G. Skaistės teigimu, konsoliduota įstaiga finansuotų perėjimą prie aukštesnės pridėtinės vertės ekonomikos, žaliąją ir skaitmeninę transformaciją.

Įstaigų sujungimui kuriama darbo grupė, į kurią numatoma įtraukti Finansų, Ekonomikos ir inovacijų, Žemės ūkio ministerijas, taip pat Lietuvos banko, konsoliduojamų įstaigų atstovus, kitas suinteresuotas institucijas.

Darbo grupė iki balandžio turėtų parengti konsolidavimo planą, suderinus jis bus teikiamas Vyriausybei. Planuojama, kad įstaigos turėtų būti sujungtos iki šių metų pabaigos. 

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad būsimos įstaigos akcininko teisės turėtų tekti Finansų ministerijai, kadangi institucija apimtų ne tik Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, bet ir kitų ministerijų atsakomybių sritis. Tam pritaria ir žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Vis dėlto jis pažymėjo, kad Žemės ūkio paskolų garantijų fondas turėtų būti savarankiškas portfelis ir paskolos grįžtų į jį.

Parengta: pagal BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos