Keliama ūkininko bankroto idėja
2009-01-06

Vilnius, sausio 6 d. Vis dažniau ne tik kalbant apie krizę, bet ir matant jos pirmuosius padarinius, Žemės ūkio ministerija prabilo tai, kad būtina suteikti galimybes ūkininkui bankrutuoti.

Pasak Žemės ūkio viceministro Aušrio Macijausko, šiandien ūkininkas yra aukštai vertinamas bankų klientas, nes neturi galimybės bankrutuoti, visi jam drąsiai duoda kreditus, prekes išsimokėtinai. Bet jei ne viskas pasiseka versle ar įtaką turi tokie įvykiai kaip pasaulinė ekonomikos krizė, tai nesėkmes atveju ūkininkas vis tiek privalo atiduoti visas skolas kreditoriams. „Mes turime ūkininkui suteikti bankroto galimybę. (...) Esame įsitikinę, kad ūkininkas turi turėti galimybę bankrutuoti ir viską pradėti iš naujo, tačiau šiandien jis tokios teisės neturi. Liaudiškai sakant, bankui jis yra užstatęs ir savo žmoną, ir vaikus, ir namus. Matome, kad ši situacija daugiau tęstis negali ir ūkininkams turime suteikti tokias pačias sąlygas, kokias turi kiti ūkio subjektai“, – teigia žemės ūkio viceministras Aušrys Macijauskas.

Kaip ir dauguma verslo subjektų, ūkininkai turi įsiskolinimų bankams ir agroverslo įmonėms, tačiau Lietuvoje iki šiol nėra fizinių asmenų bankroto įstatymo ir ūkininkai rizikuoja visu savo turtu. Pranešama, kad  Žemės ūkio ministerijos specialistai jau nagrinėja galimybę ūkininkams taikyti rengiamo fizinių asmenų bankroto įstatymo procedūras. Viceminstro tvirtinimu, jei vis dėlto bus nustatyta, kad žemės ūkiui netinka šis įstatymas, per metus bus parengtas ūkininkų bankroto įstatymas. Pasak viceministro, tiek pasaulinė krizė, tiek sudėtinga situacija mūsų valstybėje gali iššaukti žemdirbių bankrotų, todėl reikia sudaryti galimybes civilizuotai, išsaugant šeimos turtą, nusikratyti nešamą bankų jungą ir pabandyti viską pradėti iš naujo. Žemės ūkio ministerijos teigimu, šiuo metu nėra tikslių duomenų, kiek ūkininkų yra ant bankroto slenksčio. A. Macijauskas sako esąs įsitikinęs, kad didžioji ūkininkų dalis šį sunkmetį pragyvens ir sulauks pavasario po ekonominės žiemos.


MŪ, ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką keisite ūkyje, jeigu ES smarkiai apribos pesticidų ir cheminių trąšų naudojimą?
Orai