Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1
Agropolitika
Kaune atidarytas ŽŪM padalinys

Kaunas. Pažadai į Kauną perkelti Žemės ūkio ministeriją tampa realybe. Vakar jos padalinys jau pradėjo veiklą.

Antradienį Kaune oficialiai pradėjo veikti Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) padalinys arba „veidrodinė“ ministerija, kuri įsikūrė I. Kanto g. 23. Beveik 400 kv. m bendrojo ploto patalpos panaudos sutartimi perimtos iš valstybės įmonės Turto bankas. Šios patalpos išsinuomotos iki kitų metų kovo.

Šiuo metu Kaune dirba 10 darbuotojų, netrukus jų skaičius padidės iki 20. Naujose patalpose taip pat veiks ir priimamasis, kuriame interesantus reguliariai priims ministras Giedrius Surplys. „Veidrodine“ ministerija bus užtikrinta nepertraukiama ŽŪM veikla.

Bioversija 23 01 16

Skaičiuojama, kad efektyviau išnaudojamos patalpos, naujausių technologinių ir valdymo sprendimų diegimas, procesų efektyvinimas ir optimizavimas leis sutaupyti apie 0,2 mln. Eur per metus.

Teigia, kad ūkininkams patogiau

Anot G. Surplio, ministerijos perkėlimas į Kauną yra regioninės politikos žingsnis. „Perkėlimas į Kauną tikrai nepablogins žemdirbių situacijos. Norėčiau tikėti, kad net pagerins. Būsime Lietuvos centre. Kaip jau parodė mano praktika, kai dirbu vieną dieną per mėnesį Kaune, į susitikimus su ministru užsirašo būtent ūkininkai, ne asociacijos, profsąjungos ar konfederacijos. Ir šiandien po pietų keturi ūkininkai užsiregistravo į priėmimą. Tai rodo, kad ūkininkams patogu atvykti į Kauną“, – teigė G. Surplys.

Anot jo, šios patalpos yra laikina stotelė, kol atsikraustys visa ministerija, kuri įsikurs šiuolaikinėse A klasės biurų patalpose.

Ministras priminė, kad ŽŪM perkėlimas į Kauną yra numatytas Vyriausybės programoje. Vasario pradžioje Vyriausybė nusprendė, ministerijos perkėlimui skirti reikiamas lėšas kitų metų valstybės biudžete. Planuojama, kad visa ministerija į Kauną bus perkelta 2020 m. pirmąjį ketvirtį.

Ministras, viceministrai, patarėjas ir kanclerė Kaune kol kas dirbs tik po vieną dieną per mėnesį.

ŽŪM padalinys laikinai įsikūrė I. Kanto gatvėje

Orientyras – kuo arčiau geležinkelio stoties

Jau kitą savaitę ministerija planuoja skelbti  patalpų Kaune nuomos konkursą. Ministras kalbėjo, kad vienas pagrindinių kriterijų bus atstumas nuo geležinkelio stoties, nes dalis darbuotojų į darbą važinės iš Vilniaus.

„Kelis variantus esu apžiūrėjęs, bet lauksime, kas pateiks savo paraiškas konkursui. ŽŪM pavaldžios įstaigos į Kauną persikels tik po to, kai bus perkelta ministerija. Norime, kad visos įstaigos įsikurtų viename kvartale, nes taip būtų patogu ūkininkams“, – sakė ministras.

Anot jo, numatyta, kad ministerijoje nuo 2020 metų dirbs 280 žmonių, bet ministras teigė manąs, kad galėtų užtekti ir mažiau darbuotojų.

Šiame kabinete nuo šiol kartą per mėnesį ministras priiminės interesantus

„Kaune dirbsiantys ministerijos darbuotojai bus tikrieji XXI amžiaus valstybės tarnautojai.  Nuo jų sėkmės, nuo to, kaip jie sugebės „sukibti“ su Vilniumi, su ūkininkų bendruomene, priklausys, ar visa valstybe eis šiuo valstybės tarnautojo keliu – mobilaus, išradingo, kūrybiškai dirbančio nuotoliniu būdu, laisvo darbo grafiku“, – sakė G. Surplys.

Ministras sakė, kad Kauno padalinio darbuotojai turės daug išmokti iš savo Vilniaus kolegų. „Tačiau vėliau Vilniaus kolegos turės išmokti naujos darbo kultūros, pavyzdžiui, kad nebūtina sėdėti posėdyje, o viską galima pasidaryti nuotoliniu būdu. Taip, pokyčiai skaudūs, jei neskauda, tai nėra pokyčiai. Tikiuosi, kad šita revoliucija nesuės savo vaikų. Bandome sukurti sąlygas, kad kuo daugiau vilniečių atvažiuotų dirbti čia“, – teigė G. Surplys.

Paskelbė palankius apklausos rezultatus

Vyriausybė tikisi, kad perkėlimas pagerins Vilniaus–Kauno jungtį, suteiks daugiau galimybių šio regiono plėtrai, o efektyviau išnaudojamos patalpos leis sutaupyti valstybės lėšų. Ministerijos  perkėlimą kritikuoja kai kurie ekonomistai ir ūkininkai, manantys, kad toks sprendimas bus brangus ir neatsipirks.

Tačiau ministerija savo pranešime spaudai teigia, kad daugelis regiono gyventojų teigiamai vertina ministerijos perkėlimą, o tai rodo visuomenės apklausa.

Kovo mėnesio pradžioje visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ ŽŪM užsakymu atliko Kauno apskrities gyventojų apklausą. Ji parodė, kad daugelis respondentų teigiamai vertina ministerijos perkėlimą į laikinąją sostinę. Net 56 proc. apklausos dalyvių teigiamai atsakė į klausimą, kaip manote, ar ŽŪM perkėlimas į Kauną prisidėtų prie šio regiono plėtros. Kiek daugiau nei 18 proc. respondentų į šį klausimą atsakė neigiamai, o 26 proc. šiuo klausimu nuomonės neturėjo.

Apklausa visoje Kauno apskrityje buvo vykdyta kovo 4–10 d. Telefonu buvo apklausti 403 vyresni nei 18 metų miesto ir rajonų gyventojai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos