BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Agropolitika
Jau galima tvirtinti deklaravimo paraiškas
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Žemės ūkio ministerija praneša, kad pasėlių deklaravimas jau vyksta pilna apimtimi – nuo antradienio paraiškas jau galima tvirtinti, įdiegta ir automatinė atitikties kompleksinei ekologinei sistemai „Veiklos ariamojoje žemėje“ skaičiuoklė.

VĮ Žemės ūkio duomenų centro duomenimis, iki gegužės 2 d. 12 val. buvo patvirtintos 1 706 paraiškos, deklaruotas 12 120,65 ha plotas.

Ūkininkai, siekiantys gauti papildomas išmokas, šiemet pirmą kartą gali rinktis ir savo veikloje pritaikyti aplinkos apsaugai skirtas ekologines sistemas. „Veiklos ariamojoje žemėje“ skaičiuoklė skirta ūkininkams, siekiantiems pasitikrinti, ar atitinka reikalavimus, keliamus norint dalyvauti šioje sistemoje.

Bioversija 2024 04 26 m7

Automatinė skaičiuoklė integruota į Paraiškų priėmimo informacinę sistemą, kuri iš suvestų duomenų pagal veiksmingumo ir efektyvumo metodikos reikalavimus suskaičiuoja atitikimą kompleksinei ekologinei sistemai „Veiklos ariamojoje žemėje“.

Žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas vyksta iki birželio 20 d. Pavėluotai paraiškas bus galima teikti iki birželio 30 d.

Pirmomis deklaravimo dienomis Žemės ūkio ministerijai nestigo kritikos dėl to, kad deklaruojamus plotus buvo galima įbraižyti, tačiau patvirtinti paraiškų nebuvo galimybės. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas atsakydamas į jam surengtos interpeliacijos klausimus, kuriuose ši problema taip pat buvo paliesta, teigė, kad apie tai buvo pranešta iš anksto, o procesas, jo teigimu, vyko sklandžiai.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos