Išrinktas naujas ES ekologiško gaminio logotipas
2010-02-09

Briuselis/Vilnius, vasario 9 d. Nuo šių metų liepos 1 dienos europietiški ekologiški gaminiai bus žymimi nauju logotipu - Europos Sąjungą (ES) simbolizuojančiu lapu, kurio žaliame fone išdėstytos ES žvaigždės.

Kaip teigiama Europos Komisijos pranešime, ES ekologiško gaminio logotipu bus privaloma ženklinti visus fasuotus ekologiškus gaminius, pagamintus bet kurioje ES valstybėje narėje ir atitinkančius būtinus standartus. Juo galės būti ženklinami ir importuojami gaminiai. Kartu su ES ženklu galės būti naudojami ir kiti privatūs, regioniniai ar nacionaliniai logotipai.

Geriausias logotipas išrinktas per visoje Europoje vykusį konkursą, kuriame galėjo dalyvauti dailės ir dizaino studentai. Tarptautinė žinomų narių komisija išnagrinėjo beveik 3 500 konkursui pateiktų darbų. Trys geriausi logotipai buvo įkelti į konkurso svetainę ir iki 2010 m. sausio 31 d. už juos buvo galima balsuoti internetu.

Pastaruosius du mėnesius rinkdami naują ekologinį ženklą internetu balsavo apie 130 000 žmonių. Konkurso nugalėtoju tapo Vokietijos studentas Dusanas Milenkovicius, už kurio sukurtą logotipą - Europos Sąjungą simbolizuojantį lapą - balsavo 63 proc. žmonių.

„Džiaugiuosi, kad jau turime naują ES ekologiško maisto produkto logotipą, - sakė už žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakinga Komisijos narė Mariana Fišer Boel (Mariann Fischer Boel), kuri pirmoji pasiūlė surengti logotipo konkursą. - Ši iniciatyva padėjo atkreipti dėmesį į ekologiškus maisto produktus, o dabar turime logotipą, kurį visi galės atpažinti. Jis yra gražaus ir dailaus dizaino, todėl tikiuosi, kad nuo šių metų liepos galėsiu pirkti šiuo logotipu paženklintus produktus“.

Artimiausiu metu bus iš dalies pakeistas ekologinio ūkininkavimo reglamentas - viename iš jo priedų bus pristatytas naujasis logotipas.

Eltos inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokius naujos valdžios sprendimus prognozuojate žemės ūkio srityje?
Orai