Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Rinka
Į Lietuvą patenka rusiškų daržovių
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Šalies daržovių augintojams teigiant, kad Rusijoje užauginti agurkai ir pomidorai per Baltarusiją ir Lenkiją klastojant jų kilmės dokumentus patenka į Lietuvą, žemės ūkio viceministras sako, kad tam kelią užkirstų apribotas šios produkcijos įvežimas į Europos Sąjungą (ES).  

„Pagrindinė problema, kad tos prekės nepatektų į Europos Sąjungą. Europos Sąjungos viduje jau yra laisvas prekių judėjimas ir jau sunkiau kontroliuoti, nes pasienio kontrolė nėra atliekama. Tad pagrindinis uždavinys – riboti šių prekių patekimą į bendrąją rinką“, – trečiadienį LRT radijui sakė žemės ūkio viceministras Vytenis Tomkus. 

Jis priminė, kad kovą Lietuva kartu su Latvija, Estija, Lenkija ir Čekija paragino Europos Komisiją (EK) išanalizuoti galimybę apriboti Rusijos ir Baltarusijos kilmės maisto produktų importą į Bendriją. 

Bioversija 2024 04 15 m7

Lietuvos šiltnamių asociacija antradienį pranešė, kad į Lietuvą per Baltarusiją ir Lenkiją suklastojus kilmės dokumentus patenka Rusijoje užaugintos daržovės, daugiausia – agurkai ir pomidorai. 

Pasak daržovių augintojų, tokia produkcija Lietuvoje parduodama keletą kartų pigiau nei vietinė ar užauginta Lenkijoje, Latvijoje.

„Didžioji dalis (rusiškų daržovių – BNS) atvykta iš Lenkijos jau su suklastotais dokumentais ir galimai dalis mūsų verslininkų net nežino, kad tai yra Rusijos Federacijoje užaugintos daržovės, nes jos atvyksta jau su lenkiškais dokumentais“, – LRT radijui antradienį sakė Lietuvos šiltnamių asociacijos valdybos pirmininkas Paulius Andriejavas.

Lietuvos šiltnamių asociacija teigė, kad kreipėsi į Žemės ūkio ministeriją su prašymu imtis veiksmų, jog būtų sustabdytas produkcijos importas iš Rusijos.

„Mūsų rašte netgi pateiktos nuotraukos, kuomet agurkai netgi neslepiami, yra supakuoti dėžutėse Rusijos Federacijoje užaugintose ūkiuose, kur netgi nurodytas tiek augintojas – Rusija, tiek importuotojas – baltarusiška kompanija, tiek eksportuotojas – Lenkija“, – aiškino Paulius Andriejavas. 

Žemės ūkio viceministras Vytenis Tomkus teigė, kad pernai tiesioginio agurkų ar pomidorų importo iš Rusijos nebuvo – daugiausia iš šios šalies importuoti grybai, žirniai, grūdinės kultūros. 

Viceministro teigimu, praėjusiais metais Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko 245 prekybos subjektų patikrinimus ir nustatė 7 maisto produktų ženklinimo neatitikimus, tačiau tarp jų agurkų ar pomidorų nebuvo.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos