Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Griežtės reikalavimai daliai dedeklių ir kiaulių ūkių
Asociatyvi freepik.com nuotr.

Vilnius. Lietuvoje Pramoninių teršalų direktyva, be galvijų ūkių, taip pat bus taikoma keliems dedeklių ir penimų kiaulių ūkiams, skelbia Aplinkos ministerija (AM).

Direktyva nepaliestų broilerių ūkių, nes reikalavimai būtų taikomi tam pačiam gyvūnų kiekiui (t. y. nuo 40 tūkst. vnt.) kaip ir šiuo metu, ir paršavedžių ūkių, nes joms būtų taikomas slenkstinis dydis, artimas dabartiniam.

Anksčiau AM teigė, kad direktyva Lietuvoje bus taikoma ir apie 120 galvijų ūkių.

Bioversija 2024 07 09 m7

Numatytos išimtys ekstensyviam galvijų ir kiaulių auginimui. Direktyva nebūtų taikoma gyvulininkystės veiklai, jei gyvulių tankumas yra mažesnis nei 2 SG/ha, kai tas plotas naudojamas tik ganyti arba auginti pašarus šiems gyvuliams šerti.

Naujus reikalavimus planuojama įvesti palaipsniui, pradedant nuo stambesnių ūkių ir suteikiant daugiau laiko prisitaikymui mažesniems ūkiams.

Europos Komisija įpareigota parengti gyvulininkystės ir paukštininkystės įrenginių eksploatavimo taisykles, kuriose būtų nustatytos veiklos sąlygos atskiroms gyvulininkystės sritims. Šiose taisyklėse turėtų būti atsižvelgiama į gyvulininkystės ar paukštininkystės įrenginių pobūdį, tipą, dydį ir tankumą, pavienių gyvūnų rūšių bandų dydį mišriuose ūkiuose, ganyklose ganomų galvijų auginimo ypatumus.

Direktyvoje numatomi pokyčiai sumažintų ES žemės ūkio sektoriuje išmetamųjų teršalų kiekį, taip prisidėtų prie ES klimato, energetikos ir žiedinės ekonomikos politikos įgyvendinimo.

Pasiektas sutarimas – tik tarpinis rezultatas, derybos bus tęsiamos, gavus Europos Parlamento nuomonę dėl šios direktyvos. Prieš nustatydama eksploatavimo taisyklių sąlygas, Europos Komisija privalės pakviesti valstybes nares, reguliuojamojo sektoriaus atstovus, nevyriausybines aplinkosaugines organizacijas išsakyti savo argumentus šiems pakeitimams įgyvendinti.

Parengta: pagal AM inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos