Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Agropolitika
G. Nausėda: maisto deficito nei Europoje, nei Lietuvoje nebus
Prezidentas Gitanas Nausėda lankėsi parodoje „Ką pasėsi...2022“ (president.lt nuotr.)

Vilnius. Rusijai pradėjus karą Ukrainoje ir pasaulio valstybėms nuogąstaujant dėl galimo grūdų bei kitų maisto žaliavų stygiaus, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad maisto produktų deficito nei Europoje, nei Lietuvoje nebus.

„Norėčiau nuraminti Lietuvos žmones, tą svarstėme ir paskutiniame Europos Vadovų Tarybos posėdyje, kad maisto produktų deficito nei visoje Europoje, nei Lietuvoje nebus“, – žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi...2022“ Kaune žurnalistams sakė prezidentas. 

„Tą patikino ir mūsų žemdirbiai, kurie visiškai normaliai pasiruošę naujam sezonui, o ir apsirūpinimas trąšomis yra pakankamai aukšto lygio – apie 80 proc. suformuota būtino trąšų kiekio, reiškia, iš principo galime tvarkytis su šia problema ir nuosekliai įgyvendinti mūsų kursą atsisakyti trąšų iš tos valstybės, kuri yra agresorė“, – kalbėjo prezidentas. 

Bioversija 2024 04 15 m7

G. Nausėda taip pat sakė, kad žaliavų brangimas turėtų paskatinti ūkininkus investuoti į efektyvesnį trąšų naudojimą.

„Galvoju, kad žemdirbių laukia pakankamai šviesi ateitis, o kai kurių žaliavų brangimas netgi ir paskatins jas taupiau naudoti, kalbu apie trąšas, kurių išaugusios kainos padidins norą investuoti į tokias technologijas, kurios trąšų panaudojimą padarys kur kas efektyvesnį, selektyvesnį, tikslingesnį“, – sakė prezidentas. 

„Turint omenyje, kad kai kurios technikos ir kaina nėra maža, džiugu, kad ūkininkai randa finansinių galimybių investuoti ir  kas ekonomiška, ir efektyvu, ypač dabartinėmis sąlygomis, kai karas Ukrainoje lemia ir lems maisto produktų deficitą. Labai svarbu, kad nesusidarytų vadinamosios kainų žirklės. Viena vertus, žaliavos, kuras brangsta, bet, kita vertus, turėtų didėti ir pagamintos produkcijos kainos“, – kalbėjo prezidentas.

Šaltinis: MŪ, BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos