Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
G. Nausėda: EK nusiteikusi lanksčiai spręsti ūkininkų problemas
Prezidentas G. Nausėda dalyvauja Europos Vadovų taryboje (R. Dačkaus, LR Prezidentūros nuotr.)

Vilnius. Europos Komisija (EK) ir jos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) nusiteikusi lanksčiai spręsti ūkininkų problemas, sako prezidentas Gitanas Nausėda. 

Anot jo, Europos Sąjungos ūkininkai skirtingose šalyse kelia skirtingus reikalavimus, tačiau į juos žiūrima supratingai.

„Vakar apie tai kalbėjau su Europos Komisijos prezidente Ursula von der Leyen, pirmiausia nušviesdamas padėtį Lietuvoje. (...) Ji šiuo metu surenka visą gausią informaciją iš skirtingų Europos Sąjungos valstybių, pavyzdžiui, Prancūzijoje didžiausia problema yra ES ir MERCOSUR susitarimas, Belgijoje reikalavimai panašūs, kaip Lietuvoje, – dėl daugiamečių pievų atstatymo, Lenkijoje – Ukrainos maisto produktų patekimas į vidaus rinką mažesnėmis kainomis“, – žurnalistams ketvirtadienį Briuselyje sakė prezidentas. 

Bioversija 2024 07 09 m7

„Problemos skirtingos, bet Europos Komisija ir jos vadovė tikrai nusiteikę supratingai, lanksčiai ir tikiuosi, galėsime rasti sprendimus, kurie bus palankūs ūkininkams“, – pridūrė jis.

G. Nausėda trečiadienį teigė EK pirmininkei pabrėžęs, kad Lietuvoje ypač aštrus daugiamečių pievų atkūrimo klausimas.

Prezidentas sakė ketinantis kitą savaitę susitikti su Lietuvos ūkininkais: „Tikiuosi, turėsime ir mes, ką pasakyti ir atidžiai išklausysime ūkininkus“.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos