Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Agropolitika
Europos Komisijos prašoma skubios paramos pieno gamintojams
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Lietuvos pieno ūkiams patiriant sunkumų žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas prašo Europos Komisijos suteikti skubią paramą iš ES Žemės ūkio sektoriaus krizių rezervo.

Taip pat rašte ES žemės ūkio komisarui Janusz‘ui Wojciechowski‘ui (Janušui Voicechovskiui) K. Navickas prašo kuo skubiau padidinti ilgai nekeistas intervencines lieso pieno miltelių ir sviesto kainas bei aktyvuoti privataus saugojimo priemonę, skirtą šiems produktams ir visiems ilgo nokinimo sūriams, pranešė Žemės ūkio ministerija. 

Pasak K. Navicko, Lietuvos pieno rinka yra išskirtinė –  eksportuojama daugiau kaip 60 proc. produkcijos, prastoje  situacijoje atsidūrė ir stambieji, ir smulkieji pieno gamintojai. Pastariesiems už pieną šiuo metu mokama mažiausiai, o būtent jie dominuoja šalyje.

Bioversija m7 2024 03 29

ŽŪM pranešime teigiama, kad ypač didelį susirūpinimą šiuo metu kelia kritinėje situacijoje atsidūrę tie vidutiniai prekiniai pieno ūkiai, kurie, siekdami didinti konkurencingumą, pasinaudojo kaimo plėtros investicine parama ūkiams modernizuoti.

Dabar juos slegia ne tik finansiniai įsipareigojimai bankams, bet ir reikalavimas užsiimti pienininkyste dar kelerius metus – jie negali persiorientuoti į pelningesnę veiklą.

Parengta: pagal BNS, ŽŪM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos