BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Agropolitika
EK patvirtino paramą Lietuvos obuolių augintojams
Manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Europos Komisija (EK) patvirtino 2 mln. Eur paramos schemą Lietuvai, skirtą remti sodininkystės sektorių, ypač obuolių augintojus.

„Europos Komisija padarė išvadą, kad schema yra būtina, tinkama ir proporcinga valstybės narės ekonomikos dideliems sutrikimams atitaisyti“, – teigiama EK pranešime.

Lietuva siekia remti sodininkystės sektoriaus likvidumo poreikius ir padėti įveikti finansinius sunkumus, susijusius su energijos ir kitų pagrindinių išteklių kainų padidėjimu dėl dabartinės krizės.

Bioversija 2024 04 26 m7

Schema patvirtinta pagal EK priimtą laikinąją valstybės pagalbos sistemą krizės sąlygomis.

Žemės ūkio ministerijos teigimu, pagalbos dydis sieks 400 Eur/ha deklaruotų obelų sodų. Bendra pagalbos suma vienam obuolių augintojui negalės viršyti maksimalios nustatytos ribos – 250 tūkst. eurų.

Priemonė skiriama dėl rudenį stipriai sutrikdytos perdirbti skirtų obuolių rinkos, dėl ko obuolių augintojai patyrė nuostolių.

Remiantis VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, 2017–2021 m. perdirbimui rugsėjo mėnesiais vidutiniškai buvo parduodama 14 467 t. obuolių. Šių metų rugsėjo duomenimis, perdirbimui skirtų obuolių supirkta tik 4 455 tonų.

Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko teigimu, be to, kad supirkta mažiau obuolių, taip pat mažėjo ir kainos – nuo 12–14 centų už kilogramą iki 10 centų.

Kaip praneša ŽŪM, paraiškos šiai paramai gauti jau surinktos, šiuo metu vyksta jų vertinimas, o parama bus išmokėta iki šių metų pabaigos. Paraiškas galėjo teikti tie, kurių pagrindinė veikla yra obuolių auginimas. 

Parengta: pagal BNS, ŽŪM pranešimus
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos