Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Agropolitika
ES pritarė siūlymui uždrausti bites naikinančius pesticidus

Briuselis. Europos Sąjungos šalys penktadienį nubalsavo už pasiūlymą beveik visiškai uždrausti insekticidus neonikotinoidus, siejamus su nerimą keliančiu bičių populiacijų nykimu.

Vasarį Europos maisto produktų saugumo priežiūros agentūra paskelbė, kad šių chemikalų naudojimas dauguma atvejų kelia pavojų bitėms, o aplinkosaugos organizacijos spaudė 28 nares turinčią Bendriją nedelsiant uždrausti šias medžiagas.

Bitės padeda apdulkinti 90 proc. pagrindinių žemės ūkio kultūrų, bet pastaraisiais metais daugybė bičių šeimų išmirė dėl mįslingo kolonijų pakrikimo sindromo (Colony Collapse Disorder, CDC). Manoma, kad bičių nykimą galbūt lemia erkutės, pesticidai, virusai, grybeliai arba visų šių veiksnių derinys.

Bioversija 22 08 31

Bites vaizduojančiais geltonai juodais kostiumais persirengę aktyvistai prieš balsavimą Europos Komisijos būstinėje Briuselyje reikalavo, kad Bendrija uždraustų tris pagrindinius su bičių nykimu siejamus pesticidus.

Už sveikatą ir maisto saugą atsakingas ES komisaras Vytenis Andriukaitis savo „Twitter“ žinutėje rašė: „Džiaugiuosi, kad valstybės narės nubalsavo už mūsų pasiūlymą“ apriboti šių chemikalų – klotianidino, imidakloprido ir tiametoksamo – naudojimą.

Jis taip pat pridėjo persirengusių demonstrantų nuotrauką ir pridūrė: „Šiandien prie #Schumano (Europos Komisijos būstinės) daugybė mielų bičių.“

Komisijos pranešime sakoma, kad ES šalys „palaikė Europos Komisijos pasiūlymą labiau suvaržyti trijų aktyviųjų medžiagų naudojimą ... mokslininkams priėjus prie išvados, kad jų naudojimas lauke kenkia bitėms“.

Klotianidinas, imidaklopridas, tiametoksamas ir kiti neonikotinoidai, savo struktūra panašūs į tabako veikliąją medžiagą – alkaloidą nikotiną – veikia vabzdžių kenkėjų nervų sistemą.

AFP-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija