Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Agropolitika
EK kol kas neskirs paramos pieno gamintojams
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Europos Komisija (EK) neskirs paramos dėl smarkiai kritusių pieno supirkimo kainų nukentėjusiems Lietuvos ūkininkams, BNS patvirtino žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

„Gavome žinią, kad šios dienos svarstyme į mūsų prašymą EK neatsižvelgė“, – ketvirtadienį BNS sakė ministras.

Pasak jo, nepaisant to, Briuselį ir toliau bandoma įtikinti dėl pieno gamintojams reikalingos paramos.

Bioversija 2024 04 15 m7

„Dirbame ir kitais formatais, kad paramos sulauktume. Ginklų dar nesudedame, tikimės palankaus sprendimo kažkada“, – sakė ministras.

Jo teigimu, eurokomisaras Januszʼas Wojciechowskiʼs (Janušas Voicechovskis) jau anksčiau teigė, kad nemato galimybės skirti paramos, tačiau Europos žemės ūkio ministrų taryba dar svarstys šį klausimą ir tikimasi, kad jis bus įtrauktas į pagalbos paketą. 

„Komisija pasakė, kad yra daugiau šalių prašymų dėl kitokio poveikio jų žemės ūkio rinkoms, tad tuo stipriname savo argumentus, dirbame Briuselio koridoriuose ir vis tiek tikimės, kad tos pagalbos sulauksime“, – kalbėjo K. Navickas. 

Lietuva sunkumų patiriantiems šalies pieno gamintojams EK prašė skirti po 18,6 mln. Eur paramos per ketvirtį, kol kainos normalizuosis.

Siekiant stabilizuoti krizinę situaciją sektoriuje, Žemės ūkio ministerija gamintojams iš valstybės biudžeto skyrė 8 mln. Eur paramos už laikomas karves, bet ūkininkai prašo bent 40 mln. eurų. 

Parengta: pagal BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos