Basf m1 2024 06 14
Agropolitika
Briuselio prašoma pieno ūkiams per ketvirtį skirti 18,6 mln. eurų
Asociatyvi shutterstock.com nuotr.

Vilnius. Europos Komisijos (EK) prašoma skirti po 18,6 mln. Eur paramos per ketvirtį Lietuvos sunkumų patiriantiems pieno gamintojams, kol kainos normalizuosis.

Tokią sumą įvardijo žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas šiandien Briuselyje vykusiame susitikime su žemės ūkio komisaru Januszʼu Wojciechowskiʼu (Janušu Voicechovskiu).

Pasak ministro, komisaras nieko konkretaus nepažadėjo, nes, norint gauti paramą, tam turi pritarti visų Europos Sąjungos (ES) šalių ministrai, o jo laukti teks apie dvi savaites. 

Bioversija 2024 04 26 m7

„Mes įvardijome 18,6 mln. Eur ketvirčiui“, – po susitikimo BNS sakė K. Navickas.

Anot jo, prašoma paramą mokėti, kol pieno supirkimo kainos pasieks ES vidurkį.

„Jis skaičiuojamas grindžiant pajamų praradimu ir konkrečiais skaičiais. Jeigu pieno kainos pakiltų iki vidutinio lygio, tokia parama nutrūktų“, – teigė ministras, pasak kurio, paramos klausimas dar vėliau bus svarstomas šiandien Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje.

„Tikimės, kad turėsime palaikymą. Jeigu taip bus, EK taip pat imsis atitinkamų veiksmų. Per dvišalį susitikimą komisaras negali pateikti konkrečių pažadų, nes tas pats fondas, iš kurio norime skirti paramą, jam reikia šalių narių pritarimo, praeiti visas procedūras. Lauksime sprendimo“, – kalbėjo ministras.

Į ankstesnį EK paramos prašymą J. Wojciechowskiʼs K. Navickui pranešė, kad pieno supirkimo kainos augo dvejus metus, jos Europos Sąjungoje (ES), taip pat ir Lietuvoje buvo pakilusios iki rekordinio lygio, o dabartiniai pokyčiai nėra „rimtas rinkos disbalansas“.

Dabar EK pateikti papildomi argumentai, įrodantys, kad situacija Lietuvoje prastesnė nei kitose Bendrijos šalyse.

„EK mato bendrus statistinius duomenis. Bet mes pateikėme savo argumentus“, – BNS sakė K. Navickas. 

Siekiant stabilizuoti krizinę situaciją sektoriuje, Žemės ūkio ministerija gamintojams iš valstybės biudžeto skyrė 8 mln. Eur paramos, kurią žemdirbiai laiko gerokai per maža. 

Parengta: pagal BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos