Basf m1 2024 06 14
Agropolitika
Dar vienas TAIP gyvulininkystės plėtrai

Vilnius. Žemės ūkio ministerija, sudarydama Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programą, turėtų visų pirma orientuotis į šeimos (smulkiuosius) ūkius, teikti jiems paramą gyvulininkystės pastatų statybai, įrangos įsigijimui, mėšlidžių įsirengimui, kartu derinant paramą tarp pieno gamybos ir mėsinių galvijų auginimo sričių, teigiama Seimo Kaimo reikalų komiteto sprendime.

Komitetas nurodo ministerijai išnagrinėti galimybes mokėti ūkininkams išmokas už išaugintą ir realizuotą mėsą (įskaitant kiaulieną ir paukštieną) bei parduotą pieną.

Žemės ūkio ministerijai pasiūlyta numatyti galimybes suteikti dyzelinių degalų akcizo kompensavimo lengvatas kiaulių ir paukščių augintojams.

Bioversija 2024 04 26 m7

Komiteto sprendime siūloma Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijoms imtis papildomų priemonių mėšlidėms ir srutų kauptuvams (lagūnoms) uždengti ar rekonstruoti (apsaugant gyventojus nuo nemalonių kvapų), panaudojant tam atitinkamus žemės ūkio ir aplinkosaugos struktūrinius fondus, o Energetikos ministerijai pasiūlyta ir naujajame 2014-2020 m. finansavimo programos laikotarpyje remti biodujų jėgainių statybą.

Seimo Kaimo reikalų komitetas nusprendė kreiptis į Seimo valdybą, prašydamas sudaryti darbo grupę, kuri pasiūlytų galimus sprendimo būdus dėl tolesnio žemės ūkio paskirties žemės naudojimo užtikrinimo žemės ūkio subjektams, jau viršijantiems leistiną 500 ha ploto ribą, ar norintiems jos įsigyti papildomai, užtikrinant savo veiklos tęstinumą.

Vyriausybei pasiūlyta pateikti išvadą dėl galimo lengvatinio pridėtinės vertės mokesčio tarifo taikymo šviežiai atšaldytai mėsai ir kitiems maisto produktams, nurodant galimo lengvatinio tarifo įsigaliojimo metus, skirti daugiau lėšų melioracijos finansavimui bei prevencinėms veterinarinėms priemonėms dėl afrikinio kiaulių maro patekimo į šalį, mažinti mokesčių naštą smulkiesiems ūkininkams.

SKRK, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos