Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
D. Grybauskaitė: žemdirbių indėlis į šalies ekonomiką yra svarus ir svarbus

Kaunas, spalio 18 d. Kaune šeštadienį vykusioje 10-ojoje respublikinėje Derliaus šventėje savo produkciją bei gaminius pristatė ūkininkai iš visos Lietuvos. Į Kauną pasveikinti žemdirbių atvykusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė pažymėjo, kad lietuviški maisto produktai tvirtai skinasi kelią tarptautinėse rinkose.

Kalbėdama derliaus šventės dalyviams ir lankytojams, Prezidentė dėkojo ūkininkams, kurie myli žemę ir kasdieniu sunkiu darbu pelnosi duoną sau ir aprūpina Lietuvą.

Dalia Grybauskaitė

„Jūs gerbiate savo darbą, kaimyno triūsą, mylite žemę ir savo šalį. Jūsų atkaklios pastangos siekti pačios geriausios kokybės susilaukia aukščiausių vertinimų Lietuvoje, lietuviški maisto produktai tvirtai skinasi kelią tarptautinėse rinkose. Lietuvos žemdirbių indėlis į šalies ekonomiką yra svarus ir svarbus", - valstybės vadovę pranešime cituoja Prezidentės spaudos tarnyba.

D. Grybauskaitė susipažino su derliaus šventėje dalyvaujančiais ūkininkais iš visos Lietuvos, apžiūrėjo jų prekybos stendus, įsigijo lietuviškų produktų bei amatininkų dirbinių.

Kaip vieną labiausiai pavykusių iniciatyvų Prezidentė įvardijo mažuosius ūkininkų turgelius, kurie jau tapo neatsiejama Vilniaus ir Kauno gyvenimo dalimi, plečiasi į kitus miestus ir miestelius.

Bioversija 2024 04 26 m7

Dalia Grybauskaitė

Pasak šalies vadovės, geromis idėjomis, veiklių žmonių patirtimi būtina dalintis, idant privati iniciatyva ir smulkus verslas klestėtų.

Derliaus šventė vyko prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo - aikštėje netoli Sporto halės. Čia iki pat vakaro ūkininkai pristatinėjo šių metų derliaus gėrybes, savo dirbiniais prekiavo amatininkai ir tautodailininkai, veikė mobilieji ūkininkų turgeliai, tautinio paveldo ekspozicija.

Aplankiusi derliaus šventę, šalies vadovė pasveikino tradicines, penktą dešimtį metų pradėjusias kaimo kapelų varžytuves "Grok, Jurgeli".

Grok, Jurgeli

„Kas daug ir sunkiai dirba, moka iš širdies ir linksmintis. Džiaugiuosi, kad kapelų muzikavimo tradicijas perima jaunoji karta, išsaugodama ir puoselėdama lietuvybės dvasią", - sveikindama varžytuvių dalyvius sakė D. Grybauskaitė.

Eltos inf.

Prezidento kanceliarijos nuotr.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos