Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Agropolitika
Briuselis Lietuvos pieno gamintojams skirs 13,3 mln. eurų

Briuselis/Vilnius. Europos Komisija (EK) pieno krizės išvargintiems Lietuvos pieno gamintojams skirs 13,3 mln. eurų dar paramos, tiek pat turės skirti valstybė, pranešė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Pasak jos, tikimasi, kad visa daugiau nei 26 mln. eurų parama bus išmokėta rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais.

„Iš Europos Sąjungos patvirtinta, kad gausime 13,3 mln. eurų. Tiek pat planuojame pridėti ir iš valstybės biudžeto", - BNS iš Briuselio sakė V. Baltraitienė.

Anot jos, visas paramos paketas Europos Sąjungos (ES) pieno gamintojams siekia 350 mln. eurų, jis bus dalijamas proporcingai pagal užimamą rinkos dalį, tačiau Lietuva gavo daugiau nei proporcingai, nes įrodė, kad yra labiau nukentėjusi nuo Rusijos embargo ir pasaulinės pieno krizės nei kitos ES šalys.

Bioversija m7 2024 02 22

Pasak žemės ūkio ministrės, 26,6 mln. eurų ES ir Lietuvos parama turėtų būti išmokėta rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje.

„Liepą ir rugpjūtį turėsime dirbti su žemdirbiškomis savivaldos organizacijomis ir tartis, kaip tas lėšas paskirstyti", - kalbėjo ministrė.

V. Baltraitienė taip pat užsiminė, kad Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje pirmadienį pristatytas dar vienas - 150 mln. eurų paramos projektas, tačiau kol kas žinoma tik tai, kad ši parama tikriausiai bus dalinama atskirai paraiškas pateikusiems ES ūkininkams, mažinantiems pieno gamybą.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos