Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 11 01
Agropolitika
Bankrutavus supirkėjui dėl kompensacijos reikės kreiptis pačiam ūkininkui

Vilnius. Žemės ūkis, kaip ir kiti verslai, kartais susiduria su nemokumo problemomis. Pasitaiko, kad žemdirbiai tiekia savo žemės ūkio produkciją įmonėms ar fiziniams, juridiniams asmenims ir ne visada sulaukia atsiskaitymo, nes produkcijos pirkėjai bankrutuoja. Tokiais atvejais žemės ūkio produkcijos tiekėjams valstybė padengia iki 40 proc. patirtų nuostolių.

Norint gauti kompensaciją už patirtus nuostolius dėl žemės ūkio produkcijos pirkėjo bankroto, paraiškas reikia teikti Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA). Anksčiau jas teikdavo nemokumo administratorius.

Nuo šiol paraišką su prašymu padengti dalį patirtų nuostolių agentūrai turės teikti patys žemės ūkio produkcijos tiekėjai – žemdirbiai. Tokiam siūlymui šią savaitę pritarė Vyriausybė, informuoja Žemės ūkio ministerija.

Bioversija 22 08 31

Pasak ŽŪM informacijos, taip pat patikslintos nuostatos, susijusios su nemokumo administratorių ir NMA atsakomybėmis. Nemokumo administratoriai privalės NMA teikti tik teismo dokumentus bei kreditorių susirinkimų sprendimus.

NMA privalės teikti informaciją pagalbos gavėjams ir nemokumo administratoriams apie skiriamas ar neskiriamas ir pervestas nereikšmingos (de minimis) žemės ūkio pagalbos lėšas. Agentūra taip pat bus atsakinga už šių lėšų išmokėjimą.

Šis Vyriausybės nutarimas įsigalioja iš karto po jo priėmimo, tačiau jis galios tik naujai pradėtoms juridinių ir fizinių asmenų bankroto procedūroms, informuoja ŽŪM.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija