Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 11 01
Agropolitika
Baigėsi pasėlių deklaravimo pagrindinis terminas

Vilnius. Vakar, birželio 22-ąją, baigėsi pagrindinis šių metų pasėlių deklaravimo terminas, per kurį kartu pildomos ir paramos už žemės ūkio naudmenas, kitus plotus bei gyvulius paraiškos.

Šiemet dėl koronaviruso pandemijos sukeltų suvaržymų įprasti pasėlių deklaravimo terminai buvo pakoreguoti, t.y. pratęsti. Pasėlius buvo galima deklaruoti nuo balandžio 20 d. iki birželio 22 d. Tačiau iki gegužės 3 d. deklaravimas vyko tik nuotoliniu būdu. Po šios datos jau buvo galima deklaruoti įprastai, fiziškai atvykus į savivaldybių žemės ūkio skyrius.

VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) portalui manoūkis.lt pateiktais duomenimis, iki birželio 22 d. 14 val. pasėlius deklaravo 121 091 pareiškėjas, o bendras deklaruotas plotas sudarė 2 825 126,19 ha.

Bioversija 22 08 31

Palyginti su pernai metais, šiemet ir pareiškėjų skaičius, ir deklaruotas plotas mažesnis, nes pernai buvo priimta 126 057 paraiškų, o deklaruotas plotas sudarė 2 926 751,25 ha.

Pavėluotai pasėlius deklaruoti ir užpildyti paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškas dar galima nuo birželio 23 d. iki liepos 17 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 proc.

Siekiant stiprinti žemdirbių savivaldą, pasėlių ir kitų žemės ūkio naudmenų deklaravimo metu pareiškėjai gali savanoriškai pasirinkti, ar skirti dalį lėšų (1 Eur/ha) nuo jiems priskaičiuotos ir reikalavimus atitinkančios pagrindinių tiesioginių išmokų sumos žemdirbius vienijančioms ir jų interesams atstovaujančioms organizacijoms.

Tačiau žemdirbių susidomėjimas šia galimybe menkas. Kaip rašėme portale manoūkis.lt, ŽŪIKVC duomenimis, iki birželio 9 d. tik 4,04 proc. minėtai datai pateikusių paraiškas pareiškėjų buvo pažymėję punktą 1 eurą nuo hektaro skirti pasirinktai žemdirbių organizacijai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija