Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Agropolitika
B. Markauskas traukiasi iš pareigų

Vilnius. Dėl šeimos ūkininkavimo aplinkybių pastaruoju metu kritikos sulaukęs žemės ūkio ministras Bronius Markauskas traukiasi iš pareigų, trečiadienį po Vyriausybės posėdžio pranešė premjeras Saulius Skvernelis.

„Ministras mane šiandien informavo apsvarstęs visas aplinkybes apie sprendimą trauktis iš pareigų, ministro sprendimą gerbiu“, - žurnalistams trečiadienį sakė Vyriausybės vadovas.

Premjeras tuo pačiu pabrėžė, jog ministras B. Markauskas nėra niekuo kaltinimas teisėsaugos institucijų, bet jam keliami aukštesni reikalavimai, nei paprastam ūkininkui.

Bioversija 22 02 02

S. Skvernelis sako, kad sprendimą atleisti B.Markauską D. Grybauskaitei pateiks kitą savaitę, nurodydamas ir jo atleidimo datą.

Jis teigė siūlysiantis prezidentei, kad B.Markauskas dirbtų iki birželio 1-osios.

Premjeras akcentavo, jog pritarti ministro sprendimui trauktis yra jo asmeninis apsisprendimas.  Anot jo, jei B. Markauskas būtų pasitraukęs anksčiau, nebūtų atsakyti klausimai dėl „klijuojamų etikečių“ pažeidus įstatymus.

„Kaltinimai pakankamai rimti buvo keliami dėl sukčiavimo, ES lėšų grobstymo – tai būtų kaip ir pripažinimas. Galiu pakartoti, kad  atmetu bet kokį spaudimą, kaip minėjau nuo pat pradžių, tai yra mano apsisprendimas, noras žinoti visą informaciją, kalbėtis su ministru“, – sakė S. Skvernelis.

Jis pripažino, kad kad B. Markauskas turi palaikymą Seime, tačiau, anot jo, „frakcija taip pat turi matyti visumą“.

„Norime, kad žemės ūkio sektoriuje būtų vykdomi pokyčiai, kad reformos nebūtų stabdomos dirbtinai, nebūtų kertamas pasitikėjimas pačia institucija. Tą suprasdami, turėtų gerbti ministro apsisprendimą, kaip ir aš gerbiu ministro sprendimą, manau, kad jis šioje situacijoje yra svarbiausias, kalbant apie stabilumą tiek Vyriausybėje, tiek valstybėje“, – teigė premjeras.

Pats B. Markauskas sako, kad jo sprendimą trauktis daugiausia nulėmė šeimos interesai ir prezidentės kritika.

„Pirma ir svarbiausia (priežastis – BNS) – kad buvo paliesta iš tikrųjų jautriausia sritis, tai yra mano šeimos ir artimųjų. Aišku, aš jų tikrai ne kartą atsiprašiau, tam tikrai aš nebuvau pasiruošęs“, – spaudos konferencijoje kalbėjo ministras.

„Antras dalykas – kad, be abejo, sudėtinga būtų dirbti tokioje situacijoje: ir po prezidentės nepasitikėjimo, ir vertinat, kad turbūt ir toliau būčiau labai atidžiai stebimas“, – sakė jis.

B. Markauskui atsistatydinant iš Vyriausybės valdančioji valstiečių ir žaliųjų sąjunga neteko vieno iš dviejų turėtų partijos atstovų Vyriausybėje. Šiai politinei jėgai be B. Markausko dar priklauso ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, kiti ministrai – nepartiniai.

Premjeras Saulius Skvernelis išvakarėse buvo žadėjęs, kad sprendimą dėl ministro priims trečiadienį. Pats ministras dar antradienį teigė nematąs pagrindo trauktis, nes padarė tik mažareikšmį nusižengimą.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), atsakydama į konservatorių paklausimą, antradienį nurodė, kad B. Markausko ar jo motinos ūkininkės Sofijos Markauskienės veikloje nėra nustatyta nusikalstamos veikos požymių, tačiau galėjo būti neteisingai deklaruoti pasėliai siekiant gauti ES išmokas. Ministro šeimos deklaravimo aplinkybes dar tiria Nacionalinė mokėjimo agentūra.

B. Markauskas kritikos sulaukė naujienų portalui 15min.lt paskelbus, kad jo šeima dirbo svetimą žemę be savininkų leidimo bei už tai gavo ES išmokas. B. Markauskas teigia turėjęs žodinius savininkų sutikimus.

Ministrą atsistatydinti paragino prezidentė Dalia Grybauskaitė. Seimo opozicija antradienį surinko reikiamus 29 parašus ministro interpeliacijai inicijuoti.

B. Markauskas – trečiasis Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės ministras, per pusantrų darbo metų pasitraukęs iš pareigų. Pernai rugsėjį iš ūkio ministro pareigų atsistatydino Mindaugas Sinkevičius, nes Socialdemokratų partija paliko valdančiąją koaliciją. Šių metų kovą po prezidentės kritikos atsistatydino teisingumo ministrė Milda Vainiutė. Pamainos jai kol kas nerasta.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos