Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Agropolitika
B. Markauskas prašys, kad „kažkas“ spręstų jo motinos žemės nuomos problemą

Vilnius. Ministras B. Markauskas sako prašysiantis, kad „kažkas“ pasikalbėtų su keliais nepatenkintais Klaipėdos rajono žemės savininkais – jų žemėje ūkininkauja ministro motina, nemokėdama nuomos mokesčio.

„Dabar vis tiek reikės prašyti, kad kas nors susitiktų su tuo žmogumi. Nežinau, kiek ten yra to negatyvo. Jeigu nepavyks susitarti, tai ką darysi. (...) Su tuo žmogumi galėjo būti ir nešnekėta. Jeigu tyčia, tai žmogus būtų atėjęs ir pasakęs, kad tarkimės dėl nuomos. Tikrai netyčia“, – BNS sakė B. Markauskas.

Naujienų portalas 15min.lt antradienį rašė, kad B. Markausko motina Sofija Markauskienė ir jo sesuo ūkininkauja, kai kurių sklypų šeimininkams nemokėdamos nuomos mokesčio.

Bioversija 22 08 31

Trušelių kaime dviejų iš 4 nedidelių sklypų savininkai patvirtino, kad S. Markauskienė jų sklypais 5-6 metus naudojasi be leidimo. Visais 4 atvejais nuoma nėra įregistruota Registrų centre.

B. Markauskas teigė, kad S. Markauskienei priklauso 20 hektarų žemės, o dar 180 hektarų – nuomojami. Jis pridūrė, kad su kai kurių žemės sklypų savininkais yra sutarta dėl nuomos be mokesčio, o kai kurie  susitarimai sudaryti žodžiu.

Jis negalėjo pasakyti, kiek nuomos sutarčių S. Markauskienė yra sudariusi.

„Ten yra prie pat Klaipėdos teritorija. Ten yra miesto plėtros zona ir praktiškai visur ir visaip yra pakeista paskirtis. Daugeliu atveju yra žodiniai susitarimai. Žmonės sako, kad (dirbtume žemę – BNS), kol parduosime arba kol pradėsime statyti“, – kalbėjo ministras.

Anot jo, 15min.lt aprašytu atveju tikriausiai nebuvo sužiūrėta, ar galima naudotis žeme.

„Nesmagi situacija. Paprasčiausiai, aišku, nebuvo sužiūrėta. Žinoma, šiuo atveju būtų buvę labai gerai, jei savininkas būtų kreipęsis ir tikrai būtų mama susitarusi“, – tvirtino B. Markauskas.

Vienas žemės savininkų klaipėdietis Ramutis Lėlys 15min.lt teigė , jog  nėra suteikęs leidimo ministro šeimai ūkininkauti jo žemėje. R. Lėlys jau kreipėsi į antstolę. Paklaustas, kodėl pats nebandė susisiekti su ministro šeima, R. Lėlys sakė, kad tai turi daryti ne jis.

Savo deklaracijoje Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) B. Markauskas yra nurodęs motiną kaip asmenį, dėl kurios gali kilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija