Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Agropolitika
Austrų ūkininkai nepraranda vilties dėl glifosato

Viena. Austrijai paskelbus apie glifosato uždraudimą, šalies žemdirbiai tikisi, kad Europos Komisija nepritars šiam sprendimui.

„Austrijos ūkininkų bendruomenė turi didelių vilčių, kad Europos Komisija pasakys, jog visiškas glifosato draudimas yra neteisėtas“, - visos Europos ūkininkų ir kooperatyvų sąjunga Copa-Cogeca informavo elektroniniu paštu naujienų portalą Euractiv.com.

Kovo 2 d. Austrija tapo pirmąja ES valstybe nare, kuri pasiūlė visiškai uždrausti dažniausiai naudojamą ir prieštaringiausią pasaulyje vertinamą herbicidą. Šalies parlamento žemutiniai rūmai priėmė įstatymo projektą liepos 2 d. Tam, kad įstatymas įsigaliotų, jam dar turi pritarti aukštutiniai rūmai ir šalies prezidentas Aleksandras Van der Belenas (Alexander Van der Bellen).

Bioversija 22 02 02

Kadangi ES yra nusprendusi leisti naudoti glifosatą iki 2022 m., Austrijos vyriausybė turės gauti Europos Komisijos pritarimą, kad draudimas įsigaliotų. Europos Komisijos atstovas spaudai atsisakė portalui komentuoti su Austrijos teisine sistema susijusį klausimą.

ES pareigūnas paminėjo Direktyvą dėl bendrosios rinkos skaidrumo, kurioje numatyta, kad valstybės narės privalo pranešti EK apie visus techninių reglamentų projektus prieš juos įtraukiant į nacionalinę teisę.

„Tai yra prevencinis, techninis mechanizmas, suteikiantis Komisijai ir valstybėms narėms galimybę reaguoti“, - sakė ES atstovas spaudai.

„Copa-Cogeca“ teigia, kad didelė problema ūkininkams ta, kad jiems reikia glifosato. Anot organizacijos, ūkininkai laukai atsakymo, kokia bus alternatyva šiam herbicidui.

Taip pat skaitykite:

Austrija pirmoji ES uždraudė glifosatą

Keturios valstybės rengs glifosato vertinimo ataskaitą

Skirs 5 mlrd. eurų naujam herbicidui sukurti

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos